DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DİYARBAKIR 9.İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940843
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR SÖZ 05.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/443 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ
2018/443 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 244 Ada, 1 Parsel, KAYAPINAR Mahalle, D blok 8. Kat 32 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 9.809,07 m² arsa üzerine kurulu olup alınan bilirkişi raporunda satışa konu taşınmazın 135m² net kullanım alanlı olduğu, kat irtifaklı olduğu, 2004 yılı inşalı B+Z+8+Teras katlı asansörlü doğalgaz ısıtma sistemli, Güney ve Doğu cepheli meskenin kat irtifak projesine göre iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu olduğu, taşınmazın fiili durumu incelendiğinde kat irtifak projesine aykırı olarak teras kat inşa edildiği teras kata çıkışın daire içinden ferfroje demir korkuluklu merdiven ile sağlandığı, taşınmazın değerlendirmesi yapılırken yasal durumu dikkate alındığı, taşınmaz çelik kapı girişli ve sineklikli, zeminleri laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplamalı duvarları plastik boyalı, tavanları Kartonpiyer perdefonlu, banyo wc ve mutfak duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, mutfak eviye tezgahı mermer alt ve üst ahşap lake dolaplı, banyo Duşakabinli, Duştekneli ve Hilton lavabolu, pencereler pimapen kapılar ahşap doğrama, vestiyer ve yüklüklü elektriği ve suyu müstakil olduğu, taşınmazın Güney cephesinde Carrefour Alışveriş merkezi ve Ava Düğün salonu, Güneybatı cephesinde Ayşe Numan İ.Ö.O bulunmakta olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Diclekent Mahallesi Kayapınar Caddesi Raman-2 Sitesi D Blok Apt No: 71/D Blok/32 Bina Kodu:20110585Adres Kodu: 3558101683 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 135 m²
Arsa Payı : 30/4277
İmar Durumu : Kayapınar Belediyesi sınırları dahilinde1/1000 ölçekli uyguluma imar planı kapsamında 244ada 1 nolu parselin E= (Yapı Emsali) 2,00 olup max TAKS ( Temel Alan Katsayısı)0,25 planlama şartlarında
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : YPT 10/12/2004
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/443 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR