SİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

SİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926437
Şehir : Diyarbakır / Bismil
Oda Sayısı : 4+1
: 147
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/41 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
SİLVAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ - Silvan/DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİLVAN
İCRA DAİRESİ
2017/41 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Silvan İlçe, 20 Ada, 19 Parsel, CAMİ Mahalle/Köy, KÜÇÜKÇEŞME Mevkii, B BLOK 2. KAT 7 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Çift asansörlü, kalorifer ısıtma sistemli, 2015 yılı inşaalı, Doğa Apartmanı B Blok 2. Kat. 7 Nolu Meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı, 4 oda bir salon, mutfak, çift banyo WC dağınımlı, 2 balkonlu, net kullanım alanı 147.35 m2 alanlı olduğu, ahşap görünümlü, çelik kapı girişli, yer zeminleri kısmen seramik kaplı, kısmen parke kaplamalı, duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, kartonpiyer perdefonlu, banyo ve WC duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, banyo ve wc tavanları PVC mutfak eviye, tezgahı granit, alt ve üst ahşap dolaplı, banyo hilton lavabolu, pencereler pimapen, kapılar Amerikan Panal, vestiyerli, elektrik ve suyun mustakil mevcuttur.
Adresi : Bağlar Mah. Eğitim Cad. Doğa Apartmanı No:13 B Blok 2. Kat 7 Nolu Silvan/Diyarbakır
Yüzölçümü : 4.463,62 m2
Arsa Payı : 5330/446362
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Silvan İcra Müdürlüğü Kalemi -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR