DİYARBAKIR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DİYARBAKIR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909949
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1422 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
DİYARBAKIR İCRA DAİRELERİ EK BİNASI MEZAT SALONU ORMAN PARK KARŞISI DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
5. İCRA DAİRESİ
2017/1422 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 523 Ada No, 20 Parsel No, Yenişehir Mahalle/Mevkii, 3. Kat No:19 Bağımsız Bölüm İpotek borçlusu Süphadin BÜYÜKHAN'ın tam mülkiyetli sahip bulunduğu arka cepheli B+Z+5 katlı doğalgaz ısıtma sistemli, asansörsüz 1978 yılı inşalı İstanbul apt. 3. kat 19 nolu meskenin girişinin B bloktan verildiği taşınmazın fiiliyatta 6 ve 24 numara ile numaralandırıldığı icraya konu meskenin iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc, 2 balkon dağılımlı, bir balkonun mutfağa dahil edildiği 100,00m² net kullanım alanlı, biri Sineklik olmak üzere çift çelik kapı girişli, yer zeminleri seramik fayans kaplamalı, vestiyerli, mutfak eviye tezgahı mermer alt ve üst ahşap dolaplı, pencereler pimapen, kapılar Ahşap doğrama, banyo duşakabinli, elektiriği ve suyu müstakil taşınmaz.

Adresi : Diyarbakır İli Yenişehir İlçesi Kooperatifler Mah. Kışla Sok. İstanbul Apt. B Blok 3. Kat 19 Nolu (Fiiliyatta 6 Ve 24 Numaralar İle Numaralandığı Belirlenmiştir) Mesken Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 953 m2
Arsa Payı : 12/381
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 523 ada 20 nolu parsel Yenişehir Belediyesi sınırları dahilinde yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, söz konusu parsel A-7(Ayrık Nizam 7 katlı) konut alanı planlama şartlarında
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : DİYARBAKIR İCRA DAİRELERİ EK BİNASI MEZAT SALONU ORMAN PARK KARŞISI DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1422 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR