AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892153
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : ŞEYHCUİ MAH. / GÖKMEDRESE
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1018 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA İCRA DAİRESİ
2017/1018 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya ili, Merkez Şeyhcui Mahallesi, 939 ada,1 Parsele kayıtlı iken imar sonucunda Amasya ili, Merkez Şeyhcui Mahallesi, 939 Ada, 4 Parsel, 1 Numaralı Bağımsız Bölüme kayıt olduğu tespit edilen taşınmaz, Amasya ili, Merkez Şeyhcui Mahallesi, Emirgan Sokak A Blok No:6/3 2. Bodrum Katın 1 Numaralı Dairesindedir. Betonarme karkas olarak inşaa edilen, her katı 2 daire olarak düzenlenen, toplam 7 katlı, dışı sıvalı ve boyalı, mantolamalı, katlar arası içten merdivenli, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, alüminyum korkuluklu, asansörlü, 145,00 m² brüt ebat ve alanında, 1 adet salon, 3 adet yatak odası (ebeveyn odası duşlu), 1 adet mutfak, 1 adet wc ve 1 adet banyodan oluşup, daire giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, penceler ise pvc doğrama, tavanı ve duvarları sıvalı, kireç badanalı ve kartonpiyerli, duvarları ise saten sıva plastik badanalı, dairenin taban döşeme kaplaması laminat, duş, banyo ve wc'nin tabanlar ile duvarları tavana seramik kaplı, mutfak tezgahı mermerit,tezgah alt ve üst dolapları ise mdf, meskenin elektrik ve suyu mevcut, ısınma sistemi ise doğalgazlı kaloriferlidir. Üç cepheli ve iki balkonlu, meskenin binası yaklaşık 2-3 yıllıktır.Gayrimenkul geniş esvafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmış olup, borçlu adına tam hisseli taşınmaz üçüncü şahıs tarafından hali hazırda mesken olarak kullanılmakta olup, üzerinde bulunan şerhleri ile birlikte satılacak olup, şerhlerin cebri icra yolu ile satışına bir engel bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 145 m2
İmar Durumu : Amasya Belediye Başkanlığı yazısı ile Parselasyon ve imar durumunun aynı olduğu, 1/1000 ölçek uygulamalı imar planına göre konut alanın kaldığı, İnşaat Nizammı E=1,20 Hmax=15,50 olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1- AT2. Derecede korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı.
2- AT3. Derece arkeolojik sit alanı.
3- 30/12/2015 Yönetim Planı.
4- İmar düzenlemesi ; beyanları mevcuttur.
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1018 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR