DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DİYARBAKIR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891291
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7371 ESAS
Muhammen Bedeli
:
402,455 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Huzurevleri Mh.Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
2. İCRA DAİRESİ
2017/7371 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 626 Ada, 9 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, A blok 6.Kat 26 Bağımsız Bölüm Numaralı Taşınmaz Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre: 2 cepheli B+Z+9 katlı çift asansörlü doğalgaz ısıtma sistemli 2011 Eyüp Andan Village A Blok Kat:6 No:26 meskenin keşif tarihinde kapalı olduğundan emsal taşınmazın iç mekanın hol ve antre bağlantılı 4 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 2 balkonlu yaklaşık 200 m2 kullanım alanlı, odaların yer zeminleri laminant parke, antre hol ve mutfağın ise granit seramik kaplamadır. Duvarların kısmen saten alçı sıva üzerine plastik boyalı kısmen dekoratif duvar kağıdı kaplamalı, banyo ve wc yer zeminleri seramik kaplama duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Antre hol ve odaların tavanları alçıpan asma tavan kaplamalı olup üzeri yarı mat boya ile boyanmıştır. Mutfakta bulunan tezgah eviyeli olup granit kaplamalıdır. alt ve üst ankastre ahşap dolaplıdır. Islak hacimlerin (Wc ve banyo) tavanları aliminyum asma tavan ile yapılıdır. Banyoda duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. Pencereler ve balkon kapılar ahşap görünümlü PVC doğramadan kapılar Amerikan panel (ahşap) dış kapının yüzeyi ahşap kasaları çelikten imal edilmiştir. Site konum itibariyle Urfa yoluna yakın olup Urfa yoluna bakan kısımda iş merkezleri bulunmaktadır. Sitede çocuk oyun alanları ve 1 adet havuz bulunmaktadır..
Adresi : Bağcılar Mh.Kain 1217.Sk.Eyüp Andan Village Bina No:4 Kat:6 No:26
Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 19.853,53 m2
Arsa Payı : 160/22160
İmar Durumu : Var, dosyada mevcut
Kıymeti : 402.455,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Huzurevleri Mh.Diclekent Bulvarı Adliye Ek Hizmet Binası Zemin Kat Mezat Salonu Kayapınar/DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7371 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR