VAN 2. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890122
Şehir : Van / İpekyolu
: 90
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2899 ESAS
Muhammen Bedeli
:
106,805 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
VAN ADALET SARAYI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
2. İCRA DAİRESİ
2015/2899 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van ili İpekyolu İlçesi Mercimek Mahallesi 981,85 m2 yüzölçümlü 3/64 arsa paylı 224 ada 70 parsel üzerinde 6.Kat 26 nolu bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmazdır.Taşınmaz İki Nisan Caddesi ve Ekovan Süpermarket'e yaklaşık 300 mt. mesafededir.Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Meskenin bulunduğu taşınmaz Tamara Sitesi olarak geçmektedir.Meskenin bulunduğu yapı bodrum kat +zemin kat+6 normal kat olmak üzere 8 katlı olup, her katta 2 adet mesken bulunmaktadır.Bina dış cephesi ;dış cephe boyası ile kaplıdır.Bina giriş kapısı demir mamüldür.Ana taşınmazda açık otopark mevcut olup ,çocuk oyun alanı bulunmamaktadır.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.Yapılaşmanın yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Taşınmaz net 90 m2 , brüt 105,00 m2 dir.Mesken 2 oda + 1 salon + mutfak +banyo + wc + 1 bolkon hacimlerinden oluşmuştur.Değerleme konusu taşınmaz , ana taşınmazın en üst katında bulunmaktadır.Yapı yıpranma payı %10 dur.
İmar Durumu : 4 KAT KONUT ALANI AYRIK NİZAM.ön bahçe mesafesi 5 mt. komşu ve arka bahçe mesafesi 3 mt.
Kıymeti : 106.805,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler Haciz şerhi mevcuttur tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : VAN ADALET SARAYI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU/VAN -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olduğu

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2899 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR