VAN 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

VAN 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889969
Şehir : Van / İpekyolu
Semt-Mahalle : BAHÇIVAN MAH. / VALİMİTATBEY
: 80
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/173 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
88226 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Van Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi İpekyolu/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
1. İCRA DAİRESİ
2018/173 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, 204 Ada, 23 Parsel, BAHÇIVAN Mahalle/Köy,Kat 5, 52 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz yapılan bilirkişi incelemesinde tapu kaydında 8 katlı betonarme olarak kayıtlı olmakla Demirhan Apt. 5. kat 52 nolu bağımsız bölümde mesken vasfındadır. Parsel üzerinde taşınmaz betonarme karkastan yapılmış 8 katlı bir bina bulunmaktadır. Binanın yaşı 4-5 yıl arasında olup yıpranma payı %5 tir. dairenin alanı yaklaşık 80,00m2 dir. Daire 1+1 odalı mutfak, banyo ve wc bölümlerinden oluşur, ıslak mahaller fayans ve odalar ise laminant parkedir. Pencereleri pvc ve iç kapıları ahşaptır. Dış kapı çeliktir. Bina doğalgazlı ve asansörlüdür. Taşınmaz Maraş Caddesine ve Lokman Hekim Hastanesine yakın mevkidedir yola cephesi vardır. Taşınmazın bulunduğu parsel belediyenin su, kanalizasyon, temizlik, yol ve altyapı hizmetleri ile elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyon hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın yakınında konutlar olup yoğun bir yapılaşma alanında bulunmaktadır. Taşınmazın yapı sınıfı 4. sınıf A grubu dur.
Yüzölçümü : 777,50 m2
Arsa Payı : 11/777
İmar Durumu : Taşınmaz İpekyolu İlçesi Bahçıvan Mahallesi 204 Ada 23 parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kaldığı bitişik nizam 5 kat olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 88.226,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Van Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi İpekyolu/VAN - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/173 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR