TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889137
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / TURHAL
: 90
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TURHAL HAKİMİYET 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/41 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,500 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL-TOKAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL İCRA DAİRESİ
2018/41 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İli, Turhal İlçesi, CUMHURİYET Mahallesi, Akyazı Mevkii, 622 Ada, 171 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmaz tapu kayıtlarında, Tokat ili, Turhal ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Akyazı mevkii, 622 ada, 171 parsel numaralı 805,05 m2 yüzölçümlü, "Birinci Zemin Dört Normal Katlı Kargir Apartman ve Arsası" nitelikli ana taşınmaz üzerinde bulunan A blok 1.kat, 1/12 arsa paylı, " Mesken " nitelikli, 5 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır.

a) Taşınmazda Yapılan İncelemeler:
Kıymet takdirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu yapı, bodrum + zemin + 4 normal katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş doğalgaz tesisatı bulunan, asansörü bulunmayan, yaklaşık 20-25 yıllık yapı olup, kıymet takdirine konu taşınmaz A blok yapının 1.Normal katında doğu batı ve güney cepheli mesken nitelikli 5 bağımsız bölümdür.
Kıymet takdirine konu 5 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, lavabo wc ve balkondan oluşmakta olup, daire giriş kapısı çelik kapı, daire içi kapılar ahşap doğrama, oda zeminleri laminant parke kaplama, giriş holü banyo ve wc bölümleri fayans kaplama, pencere ve balkon kapısı çift ısı camlı PVC doğrama olduğu görülmüştür. Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgazlı kombili kat kalorifer sistemi olup, net kullanım alanı takriben 90 m2, brüt yapı alanı 128 m2 olarak hesaplanmıştır.

b) Taşınmazın İmar Durumu:
Turhal Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 09/02/2018 tarihli ilgi yazı ve ekli imar planından, kıymet takdirine konu taşınmazın şehir imar planı içinde, konut alanında, ayrık nizam 5 kat imarlı olduğu, TAKS:0.40, KAKS:2, yoldan çekme mesafesinin 5 metre, yan behçe çekme mesafesinin 3,50 metre olduğu anlaşılmıştır.

c) Taşınmazın Konumu ve Bulunduğu Mevkii:
Kıymet takdirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu 622 ada, 171 parsel numaralı taşınmaz, güneyinde Damla Sokağa cepheli olup, doğusunda Turgut Özal Bulvarına yaklaşık 150 metre, kuzeydoğusunda Turhal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Cumhuriyet Lisesine yaklaşık 350 metre, güneydoğusunda Turhal Endüstri Meslek Lisesine yaklaşık 300 metre güneydoğusunda Turhal Devlet Hastanesine yaklaşık 1000 metre, Turhal Belediyesine yaklaşık 2,4 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

d) Taşınmazın Yapı Değeri:
Kıymet takdirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu yapının yapı tekniği ve özellikleri dikkate alınarak, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının her yıl güncelleyerek yayınladığı yapı yaklaşık birim maliyetleri listesinden Sınıfı ve Grubu ile listeden birim yapı maliyeti belirlenerek ve belirlenen yıpranma payı dikkate alınarak taşınmaz üzerindeki yapının keşif tarihi itibari ile değeri hesaplanmıştır.

e) Taşınmazın Arsa Değeri ve Toplam Değeri:
Kıymet takdirine konu taşınmazlar üzerinde bulunduğu 622 ada, 171 parsel numaralı taşınmazın konumu, özellikleri, niteliği, merkezi noktalara olan uzaklıkları, imar durumu, parselin şekli, yüzölçümü, bulunduğu mevkii ve özellikleri gibi taşınmazın değerine etki eden tüm özellikleri ile ilgili yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda taşınmazın birim m2 değerinin 700,00 TL/m2 olduğu kanaatine varılmıştır. Bu değere göre taşınmazın arsa payı değeri ve toplam değeri hesaplanmıştır.

Kıymet takdirine konu taşınmazın konumu, merkezi noktalara olan uzaklıkları, üzerindeki yapı ve özellikleri, parselin şekli ve cephesi bulunan yollar, bulunduğu mevkii ve özellikleri, yapı maliyeti ve arsa payı değeri ile ilgili hesaplamalar gibi değerine etki eden tüm özellikleri, yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda, kıymet takdirine konu taşınmazın keşif tarihi itibari ile toplam değerinin 125.500,00 TL olduğu görüş ve kanaatine varılmıştır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Damla Sokak, A Blok, Burcu Apartmanı, No:16 Turhal / TOKAT
Yüzölçümü : 805,05 m2
Arsa Payı : 1/12
İmar Durumu : Turhal Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 09/02/2018 tarihli ilgi yazı ve ekli imar planından, kıymet takdirine konu taşınmazın şehir imar planı içinde, konut alanında, ayrık nizam 5 kat imarlı olduğu, TAKS:0.40, KAKS:2, yoldan çekme mesafesinin 5 metre, yan behçe çekme mesafesinin 3,50 metre olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 125.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL-TOKAT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR