OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888948
Şehir : Trabzon / Of
Semt-Mahalle : SULAKLI MAH. / OF
Oda Sayısı : 4+1
: 127
Yayınlandığı Gazeteler

OF HAVADİS 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4394 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
OF İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OF İCRA DAİRESİ

2018/4394 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Trabzon İli,Of İlçesi, Sulaklı Mah. Kaban Mevkii, 1077 Ada, 3 Parsel de kayıtlı 356,22 m2 Yüzölçümlü Ana Taş. Nitelik Arsa olan, 4/48 Arsa Paylı Birinci Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm nitelik Mesken olan taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Bağımsız bölümün parçası olduğu yapı Betonarme Karkas imal edilmiştir. Zemin ve 4 normal kattan oluşmuştur. Konum itibariyle ana taşınmaz bulunduğu ada içerisinde ara parseldir. Cumhuriyet caddesine cephelidir. Ancak mesken katlarına çıkış kapısı parselin arka cephesinden merdivenledir. Bina dış kapı nosu 189 dur. Meskenin bulunduğu ana taşınmazın şehir merkezine uzaklığı 200 m dir. Of Kaymakamlığı ve Belediye binasına uzaklığı 400 mt, Devlet Hastanesine uzaklığı 200 m dir. Of İlçe Tapu Müdürlüğünde kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre binanın zemin katında sığınak, müşterek methal, ve dükkanlar normal katlarda da bağımsız bölüm meskenler bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı boyasız yalıtımsızdır. Bina içinde giriş sahanlığı merdiven basamakları ve kat sahanlıkları zeminleri mermer kaplamalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadandır. Bina dış kapısı camlı demir doğramadır. Binada asansör ve yangın merdiveni yoktur. Çatısı örtülü değildir. Bağımsız bölüm mesken alın 127 m2 dir, 4 oda 1 salon, mutfak, banyo, gece ve giriş holü, 1 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Katı yakıtlı münferit ısıtma sistemine sahiptir. Taşınmaz oldukça eski bir yapıdır. Yıpranmışlık oranı yüksektir. Bakımsız kalmış bir yapıdır.
Yüzölçümü : 356,22 m2
Arsa Payı : 4/48
İmar Durumu : Of Belediyesi sınırları içerisinde olup, Konut+Ticaret sahasındadır.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : OF İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4394 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR