ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888628
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/680 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 16:00
Satış Yeri
:
çorlu adliyesi zemin kat.4.icra müdürlüğü mezat salonu. çorlu.tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
1. İCRA DAİRESİ
2017/680 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın Özellikleri : Tekirdağ ili,Çorlu İlçesi,Kazimiye Mahallesi,202 ada,161parseldeki 3.347,00 m² yüz ölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 10/600 arsa paylı,B Blok,2. kat,5 nolu bağımsız bölüm (mesken),imar planında E:2,00 Hmax: serbest konut alanında kalmaktadır.Yapı ruhsat tarihi 25.04.1996 olup bağımsız bölümün net yüzölçümü 150,00 m²’den azdır.Bağımsız bölüme ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.Arsa üzerinde betonarme A,B ve C Bloktan oluşan Altay Sitesi isimli site bulunmaktadır.Blokların her biri bodrum kat + zemin kat + 10 normal kattan oluşmaktadır.Meskenin bulunduğu B Bloğun dış cephesi ısı yalıtımı uygulanmış akrilik dış cephe boyası ile boyalı olup pencere doğramaları çift cam pvcdir.Site,Sancak 1. Sokak ile Sancak 2. Sokak arasında,Yılıdrım Kent Sitesi’ne komşu,Adnan Doğu Caddesi’ne,Emlak Konutları’na,Çağdaş Kent’e,Ergene Vadisi Sitesi’ne ve Borsa Anadolu Lisesi’ne yakın,ulaşım,altyapı,elektrik,su ve temizlik hizmetlerinden faydalanan,çevresinde konut yoğunluğunun artış gösterdiği bir konumda yer almaktadır.Binada doğalgaz montajı tamamlanmış ve binada asansör bulunmaktadır.Meskenin dış kapısı çeliktir.Meskene ait doğalgaz saati bulunmaktadır.Meskenin kapalı olması ve çilingir temin edilmemesi nedeniyle kıymet takdiri emsal dairelerin ve mimari projenin incelenmesi sonucunda yapılacaktır.Meskende antre,üç oda,salon,banyo,mutfak,tuvalet ve iki adet balkon bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyo-ekonomik açıdan daha çok yüksek gelir düzeyine sahip kişilerin mesken olarak tercih ettiği bir bölgedir.Gayrimenkulün değerini etkileyen olumlu faktörler olarak, ana yola cepheli konumda olması, ulaşım kolaylığı, ilçe merkezine yakın olması ve mevcut altyapı özellikleri olarak sıralanabilir.Olumsuz faktör olarak ise yapı kullanma izin belgesi olmaması ve yapının 20 yıllık olması gösterilebilir.Mesken brüt 130,00 m²’dir.
Adresi : Çorlu Belediye Başkanlığı’ndan yapılan araştırma sonucunda fiili adresin Tekirdağ ili,Çorlu İlçesi,Esentepe Mahallei,Sancak 1. Sokak,Altay Sitesi,B Blok,No:6/B
Yüzölçümü : 3.347 m2 Arsa Payı : 10/600
İmar Durumu : E:2,00 Hmax: serbest konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir
Satış Günü : 30/11/2018 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : çorlu adliyesi zemin kat.4.icra müdürlüğü mezat salonu. çorlu.tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale İ.İ.K 133m.göre açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarını ve satış masraflarını geçmesi şartı ile ihale edilir, alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, taşınmazın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Dosyamızdan İ.İ.K. 123. ve devamı maddelerince yapılan ihalede ihaleyi alıp da ihale bedelini yatırmayarak İ.İ.K 133.maddesi gereğince ihale kararının kaldırılmasına neden olan Talat Mert Aslan 'ın ihaleye katılması ve en çok pey sürmesi halinde bu kişiye ihale peşin parayla yapılır. Taşınmazı satın alanlar, halenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya İ.İ.K. Nun 130.m. gereğince verilen süre içersinde nakten ödemek zorundadır. İhale Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan D.V, KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen ihale kararının kaldırılacaktır. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satış harcının ve taşınmazın aynından doğan vergileri satış bedelinden ödenecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve
giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü
maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile
ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK 133.Maddesi uyarınca, Bu artırma ilgililere tebliğ edilmeyip yalnızca satıştan en az yedi gün önce yapılacak ilanla yetinirilir. Bu artırmada, teklifin 129,uncu maddedeki hükümlere uyması şartıyla taşınmaz en çok artırana ihale olunur. Bu nedenle tebligat yapılmasına yer olmadığına ve gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/680 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR