DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DİYARBAKIR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888204
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : PEYAS MAH. / KAYAPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

TİGRİS HABER 02.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/14066 Esas
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
7. İCRA DAİRESİ
2017/14066 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 614 Ada, 3 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, ( Peyas mah. )Sönmez 1 sitesi B Blok1. Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz İzzettin Bingöl adına tam mülkiyetli olup, Diyarbakır ili Kayapınar ilçesi Peyas Mah. 285. sok. Sönmez 1 sitesi B Blok Kat: 1 Daire 2 adresinde bulunan taşınmaz 2003 yılı yapımı olup, B+Z+7 katlı, asansörlü, doğal gazlı, meskenin iç mekanının hol, antre bağlantılı 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkonlu olup, her katta 4 daireli 149 m2. brüt alanlı, çelik kapı girişli, odalar laminant parke, hol ve mutfak laminant parke ıslak zeminler seramik kaplamalı, duvarları kısmen alçı saten sıva üzeri su bazlı saten boyalı, banyo ve wc duvarları fayans kaplamalı, davanı plastik boyalı, mutfak evye tezgahı mermer, alt ve üstahşap dolaplı, banyo duşakabinli, pencereler pimapenli, kapılar ahşap tablalı ve sentetik boyalı olup müstakil enerji abonelikleri mevcuttur.
Adresi : Kayapınar İlçesi Peyas Mah. 285. Sok. Sönmez 1 Sitesi B Blok Kat: 1 Daire: 2Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü :4.296,82 m2
Arsa Payı :40/2721
İmar Durumu :Var , İnşaat tarzı İmarlı, Yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında söz konusu parsel A-8 ( Ayrık Nizam 8 katlı ) ve M ( Merkezi Yayılma Bölgesi ) olarak düzenlenmiştir.
Kıymeti :140.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü :21/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü :16/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/14066 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR