ANTALYA 1. İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANTALYA 1. İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888141
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : SOĞUKSU MAH. / MELTEM
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6639 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.01.2018 14:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
1. İCRA DAİRESİ

2018/6639 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 1448 Ada, 11 Parsel, SOĞUKSU Mahalle/Köy, ARAPALANI Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tebligat adresi Soğuksu Mah. 300 Sok. No: 8 Daire :3 (Mahallinde 1)Muratpaşa/ANTALYA adresinde yer almaktadır. Alt yapı belediye hizmetleri mevcut olup ulaşımı çok kolaydır. Resmi kurum ve kuruluşlara yakındır. Üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen bir semttir. Taşınmaz üzerinde bodrum katta 2 dükkan, diğer katlarda 1 er bağımsız bölüm olmak üzere toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Elektrik ve su tesisatlı olup asansörsüzdür. Yapı 28 yıllık olup 16/10/1990 tarihinde yönetim planı beyan edilmiş, inşaat ruhsatının alınmış kat irtifakının kurulmuş olduğu görülmüştür. 3 no' lu bağımsız bölüm binanın zemin katında dört cephelidir. Mesken Giriş koridor, 3 oda, 1 salon, ayrı mutfak, banyo-wc ve ayrı wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Meskenin iç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salonun zemini ahşap parke kaplama, odaların zemini marley kaplama, giriş koridor ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplıdır. Tavan sıvalı ve boyalıdır. Banyoda duş, hela taşı, ve musluklar bulunmaktadır. Meskenin dış kapısı ahşap kapı, iç kapıları ahşap kapı, dış pencereler ahşap doğrama ve camlıdır. Mutfak tezgahı mermer, altında ve üstünde üzel yapılmış mutfak dolabı vardır. Islak zeminler 1. sınıf seramik kaplıdır. Mesken net 104 m2 büyüklüğündedir. Meskende halen kiracı oturmaktadır.
Adresi : Soğuksu Mah. 300 Sok. No: 8 Daire :3 (Mahallinde 1)Muratpaşa/ANTALYA
Yüzölçümü : ARSA YÜZÖLÇÜMÜ339 m2 BAĞIMSIZ BÖLÜM YÜZ ÖLÇÜMÜ NET 104 M2
Arsa Payı : 4/28
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANINDA AYRIK NİZAM KAT ADEDİ SERBEST E:1 KONUT ALANINDA KALMAKTA
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 18/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (muaf),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6639 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR