MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887851
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2529 ESAS
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2017/2529 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi Yukarı Mahallesi 1918 ada 1 parsel numarası, 658,00 m² yüzölçümünde Arsa vasfında kayıtlı taşınmaz üzerinde satışa konu olan kat irtifakına ayrılan 2/14 arsa paylı konut vasıflı 1. kat 4 nolu bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bağımsız bölümün E-4 odunluk ve E-10 Garaj eklentisi vardır. Taşınmaz Antalya İli Manavgat İlçesi yerleşim alanı içerisinde, ŞelaleMahallesi 3564 sok ile 3579 sok birleştiği köşede yer almaktadır. Parsel üzerinde betonarme karkas, 10-11 yıllıkbiryapı bulunmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm, bu yapının 1. Normal Katındabulunan, 4 bağımsız bölüm nolu meskendir. Yapının dış ve iç cephelerisıva üstü boya, merdiven sahanlıklarıpaledyen kaplı ve demir korkuluklu, giriş kapısı demirden yapılmış, çatısı kiremitle kaplıdır. Yapı iyibir görünüme sahiptir.Satışa konu 1. Normal kat 4 numaralı bağımsız bölüm : Antre+ Hol+ Banyo+ Tuvalet+ Yatak odası+ Oturma odası+ Mutfak+ Çocuk odası+ Salon ile 3 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölümün E4 odunluk ve E10 garaj eklentileri mevcuttur.Bağımsız bölümün, giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları plastik doğrama, duvarlarısıva üstü boya,oda yer döşemeleri ahşap parke,iç kapı kanatları ahşap kapı, ıslak hacim zemin ve duvar kaplamaları ise tamamen seramikle kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer,alt ve üst dolapları ve güneş enerjisi mevcuttur. Satışa konu bağımsız bölüm, 19.67 m² balkon alanlı ve eklentileri hariç88.70 m²net kullanım alanındadır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Yukarı Mahallesinde Arsa vasfındaki 1918 ada 1 nolu parsel üzerindeki binada bulunan tamamı borçlu adına kayıtlı bulunan 2/14 arsa paylı, 1. Kat, 4 bağımsız bölüm nolu konutun değeri 245.000,00.TL,'dir.
Adresi : Antalya İli, Manavgat İlçesi, Şelale Mahallesi, 3564 Sokak No:12, Kat:2, Daire: 4Manavgat / ANTALYA
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2529 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR