MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887783
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. PAZARCI MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 81
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/536 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2015/536 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, 1154 Ada, 17 Parsel, PAZARCI Mahallesi, 6 Nolu Bağımsız Bölüm 7.333,00m² yüzölçümünde Altı Blokta Doksan Altı Adet Meskene Havi Kargir Binalar vasfında kayıtlı taşınmazın satışa konu olan kat mülkiyetine ayrılan 1/96 arsa paylı Mesken vasıflı A Blok 1. Kat 6 Nolu bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bağımsız Bölümün E-6 odunluk eklentisi vardır. Parsel üzerinde, betonarme karkas 6 Bloklu, toplamında 196 daireli 22-23 yıllık bir yapı bulunmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm, bu yapının, 3 katlı, her katında 4 daire bulunan, A Blok 1. katındaki kuzey-doğu cepheli 6 numaralı bağımsız bölüm nolu meskendir. Yapının dış ve iç cephelesi sıva üzeri akrilik boya, merdiven sahanlıkları mermer kaplı ve demir korkuluklu ve teras çatılıdır. Yapı oldukça yıpranmış bir görünüme sahiptir. Bağımsız bölümün giriş kapısı ahşapkapı, pencere doğramaları plastikten ve panjurlu, duvarları sıva üstü boya, oda yer döşemeleri ahşap parke, iç kapı kanatları ahyap kapı, ıslak hacim zemin ve duvar kaplamaları ise tamamen seramikle kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer, alt ve üst dolapları ve güneş enerjisi mevcuttur. Yapı kuzey batı cephelidir. E6 odunluk eklentisi vardır. Bağımsız bölüm Antre+banyo+tuvalet ve lavabo+yatak odası+çocuk odası+oturma odası+mutfak+misafir odası ile 2 adet balkon mekanlarından oluşmakta ve 22.84 m² balkon alanı ve eklentisi hariç 81.96 m² net kullanım alanındadır. Manavgat İlçesi, Pazarcı (Örnek) Mahallesi, 1154 ada 17 parsel numaralı taşınmaz üzerinde bulunan A Blok, 1. normal kat, 6 bağımsız bölümün numaralı dairenin değeri 210.000,00TL'dir.
Adresi : Manavgat İlçesi, Örnek Mahallesi'Nde, Rauf Denktaş Köprüsü'Nün Hemen Güneyinde, 1510 Sokak, Andızlı Yapı Kooperatifi, A Blok, No:2 Manavgat / ANTALYA
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 15/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/536 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR