TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar/Çarşı Mahallesi'nde icradan satılık 3+1 daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00879682
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : ÇARŞI MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 19.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10763 ESAS
Muhammen Bedeli
:
182,049 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/10763 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikler : TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ ÇARŞI MAHALLESİ 164 ADA 20 PARSEL 718,98 M2. ARSA ÜZERİNDE 72/1436 ARSA PAYLI 3. KAT 11 BAĞIMSIZ BÖLÜM NOLU MESKEN NİTELİĞİNDE TAŞINMAZ; bilirkişi raporuna göre Çarşı Mahallesi Yazıcıoğlu Sokak adresinde yer alır, toplu taşıma araçları ile ulaşım koşulları rahattır, bölgede altyapı mevcuttur, sosyo-ekonomik olarak yüksek gelir grubu insanların yaşamakta olduğu bir bölgede yer alır, belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir, belediye hizmetlerinin tamamından faydalanır, düz ve sağlam bir zemin yapısı vardır, Bitişik Nizam 4 katlı yapılaşma mevcuttur, Meydan Parkına, Balık Haline, Moloz Mevkiine, Kadınlar Haline, Ganita Çay Bahçesine yürüme mesafesindedir, mimari projesine göre 3 oda, 1 salon, mutfak, gece holü, banyo, antre, wc, 1 adet balkondan oluşur, zeminler, ıslak hacimlerde ve holde seramik, salon ve odalarda ahşap, duvarlar odalarda saten boyalı, ıslak hacimlerde fayans kaplıdır, net kullanım alanı balkonlar hariç olmak üzere 90 m2'dir, bina girişlerinde, merdivenlerde ve sahanlıklarda zeminler mermer, duvarlar saten boyalıdır, merdiven korkulukları ahşap doğramadır, binalarda asansör bulunmamaktadır, ısınma soba ile sağlanmaktadır, dış cephe boyalı ve dış doğramalar PVC olup çatı örtüsü mevcuttur, 3. sınıf B grubu yapılardandır.

Kıymeti : 182.049,00 TL

KDV Oranı: 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen ( ş ) bendi uyarınca; taşınmaz satışı yapılması halinde alacaklı ve ihale alıcısı 3.kişiler KDV'den muaftır.

1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

Satış şartları :

1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10763 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR