ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00878805
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 17.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/671 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/671 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 131 Ada, 21 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, Kızılpmar Mahallesi, Mardin Sokak,No:8. Tapu kayıtlarında 131 ada, 21 parsel, 1. kat, 3 No.lu bağımsız bölüm tam hisse ................... adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.
Tespit dosyasının incelenmesi ve 19.07.2018 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşif esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır.
Çerkezköy İlçesi, Kızılpmar Mahallesi 131 ada, 21 parsel tapuda 758,90 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+5(çp) normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplıdır. Asansör mevcut olup aktif değildir. Doğalgaz sistemi döşelidir. Merdivenler mermer korkulukları alüminyum doğramadır. Mesken 1. Katta ana bina girişine göre sol arka kısımda yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre, wc, banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Bahsi geçen meskende kiracı ikamet etmekte olup 100 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke, mutfak, antre banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin iç kapıları amerikan panel, dış kapısı çeliktir. Pencereler ısıcamlı plastik doğramadır. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin doğal gaz sistemi dış kapıya kadar çekilmiş , petekler asılmış olup kombi ve doğalgaz saati takılmamıştır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkanına sahiptir.
Çerkezköy İlçesi, Kızılpmar Mahallesi 131 ada, 21 numaralı parsel 1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama imar planında 'Konut Alanı? fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam max. TAKS=0.40 , KAKS=2.40 yapılaşma şartlarına sahiptir. Yapının sınfı ve grubu 3b dir . yapı 2044 yılında yapılmıştır. 3. derece deprem bölgesinde bulunmaktadır. taplam 8 kat olup 22 tane bbn vardır bina asansörlüdür.
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Maallesi, 131 ada, 21 parsel, 1. kat, 3 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın tam hisse değerinin 130.000,00 TL (Yüzotuzbin), dir.
Adresi : Mardin Sok No 8 , 1 Kat 3 Nolu BbnÇerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 758,90 m2
Arsa Payı : 2700/75890
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ MERİ REVİZYON UYGULAMA İMAR PLANINDA KONUT ALANI FONKSİYONUNDA KALMAKTA OLUP AYRIK NİZAM MAX TAKS 0,40 KAKS 2,40 DIR
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI 07/01/2015
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/671 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR