BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876789
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : GÜRPINAR MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 81
Bulunduğu Kat : 5
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/4277 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Adliye ek binası Yanı mezat Salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2012/4277 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 4336 Parsel, GÜRPINAR Mahalle/Köy, KARAAĞAÇ Mevkii, 21 Nolu Bağımsız Bölüm.
Satışa Konu taşınmaz, tapunun Gürpınar Mahallesi, 4336 parselinde kayıtlı olup, adres olarak Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi, Ulusal Caddesi, Sultan Sokak No: 4 Çamlık Apartmanı K: 5 D: 21 adresinde yer almaktadır.Keşif günü kıymet takdirine konu 21 no.lu bağımsız bölüm kapalı olduğundan özellikleri emsal 19 nolu bağımsız bölüm incelenmek ve komşulardan bilgi almak ve Belediye den onaylı mimari projesi incelenmek suretiyle tespit edilmiştir. Dairenin plan itibariyle; girişte antre, koridor, mutfak, salon,üç oda, banyo tuvalet, ayrı tuvalet ve iki balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Dairede kiracının ikamet ettiği ve takriben brüt 105 m2, onaylı mimari projesine göre takriben net 81,47 m2 kullanım alanına sahip olduğu bilgilerine ulaşılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Oda kapılarının Amerikan kapı, duvar ve tavan yüzeylerinin boyalı, salon ve oda zeminlerinin laminat parke döşeli olduğu söylenmiştir. Dairede doğalgaz ve kombi mevcuttur. Ortak alanlar paladyen olup basamaklar mermerdir ve demir merdiven korkulukları vardır. Her katta iki daire ve binada bir asansör mevcuttur. Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş hızlı bir gelişim gösteren bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakınında kapalı semt pazarı kurulmaktadır. Yakın çevresinde bölgenin çehresini değiştirecek çok sayıda prestijli yapının inşaatı devam etmektedir. Alışveriş merkezleri servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.
Yüzölçümü : 2.435 m2
Arsa Payı : 10/400
İmar Durumu : Beylikdüzü Belediyesinin 13.07.2017 tarihli imar durum yazısına göre; Beylikdüzü Gürpınar 4336 parsel sayılı taşınmazın 09.06.2011 tarihli 1/1000 ölçekliUygulama İmar Planında Taks: 0.30Ayrık nizam 5 Kat Konut alanı olarak planlanmış olduğu, parselin bir kısmı Dere Mutlak Koruma Alanında ve İmar Yolunda kaldığıbelirtilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adliye ek binası Yanı mezat Salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/4277 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR