KOZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KOZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876201
Şehir : Adana / Kozan
Semt-Mahalle : HACIMİRZALI MAH. / KAHVELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/921 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Hacıuşağı Mah. Jandarma Sok. No : 27 (Belediye Mezat Salonu) Kozan/ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOZAN İCRA DAİRESİ
2017/921 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Kozan İlçe, Hacımirzalı Mahallesi 185 Ada, 5 Parsel, Kızılyazı Mevkii, C Blok 3 Kat 9 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazın bulunduğu apartman toplam 8 katlı asansörlü, merkezi asıtma sistemli, betonarme yapıya sahip olup,3 oda, 1 salon, (3+1), mutfak, salon, 2 çocuk odası, yatak odası, wc ile banyonan antre, hol ve müştemilattan oluşmaktadır.yerler seramik, ve laminant parke kaplama, panel kapı, PVC pencere yapılıdır, bürüt oturum alanı 150 m2 net oturum alanı ise 125,00'dir, ilçenin nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu, imarlı konut alanı yerleşim yeri içerisindedir, etrafı tamamen iş yeri ve apartman olarak imarlı yapıların olduğu bir yerde çok yakınında alış veriş merkezleri bulunduğu yerdedir. apartmanın çevre düzenlemesi yapılı olup geniş otopark ve peyzaj alanı bulunmaktadır, taşınmaz belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır, ana bulvar cephelidir.
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 58/2593
İmar Durumu : Yola Mesafesi 5 m, İnşaat cephesi 22.4 m, İnşaat Derinliği 15 m , Komşuya mesafesi 5 m
Saçak seviyesi 24.8 m , Kat sayısı 8, İnşaat tarzı betonarme
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydında olduğu şekildedir. Alacaklı lehine ipoteklidir
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Hacıuşağı Mah. Jandarma Sok. No : 27 (Belediye Mezat Salonu) Kozan/ADANA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/921 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR