ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876147
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/166 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ ANA BİNA ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ
2018/166 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : 28 Ada, 26 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Şanlıurfa,Haliliye,Atatürk mah.116 sok.Ümit apt. 17/11 nolu mesken imar durumu Ayrık nizam 7. kat konut + ticaret imarlı olarak belirlenmiştir.Betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 19 yıllık bina olup mimari projesine göre 2 bodrum+zemin+6 normal katlı olarak inşa edilmiştir.2. bodrum katında hamam,1.bodrum katında 3 adet dükkan bulunmakta olup zemin katında 1 adet büro 6 normal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmakta, Ana gayrimenkulde 17 adet BB bulunmaktadır. Doğalgazlı olan ana gayrimenkulun otopark alanı mevcut genel olarak kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlenen ana gayrimenkul bakımlı durumdadır.Dava konusu taşınmaz 6.kat 11 bağımsız bölüm bina girişine göre sağ taraf(güney-batı-kuzey)cephede brüt 108 m2(balkonlar dahil , antre, salon,3 oda,mutfak, banyo,wc/lv,1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dış kapı celik kapı yer döşemeleri seramik kaplama, duvarları saten boya, pencereleri PVC doğrama olup ahşap camlı kapılar bulunmaktadır. Gayrimenkulun geniş evsafı dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 445 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ ANA BİNA ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/166 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR