ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876120
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 2+1
: 96
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5952 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası-Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ
2018/5952
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşanmazın Özellikleri : Eskişehir İli , merkez Odunpazarı İlçesi ,Mamuca mahallesi , 2843 ada , 14 parsel , yüzölçümü 4.395,36 m2 , A-B-C-D bloklardan oluşan beşer katlı betonarme apartman ve arsası ,Blok :D ,Kat :1, B.B. No : 6, Arsa Payı 127 / 7758 , Mesken , Borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi :Emek mahallesi ,Teksoy sokak,N: 29, Blok:D , K :1,D:6 Odunpazarı / Eskişehir
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık nizam dört kat ( A - 4 ) mesken sahasına isabet etmektedir. Ana Taşınmaz ; Emek mahallesi , Taşkıran - Teksoy - Elden sokakları arasında kalan 4 bloklu site içindedir. D blok , Ertaş caddesi ve Cumhuriyet Bulvarını birleştiren Balsu caddesi üzerindeki Yıldırım Beyazıt İ.Ö. Okulunun arkasındaki site içindedir. Orta halli insanların oturduğu bir semttir. Yakın çevresinde DSİ Makina İkmal Müdürlüğü , Özel İdarenin ek binası ve Cumhuriyet Bulvarı Ticaret Borsası Lisesi bulunmaktadır. Çevresinde yeni yapılaşma çoğunlukta olup,genel olarak bir sorun bulunmamaktadır. Bina asansörlü ,site içinde ve çevresi açıktır. Bina ayrık nizam bodrum + yüksek zemin + 3 normal katlı , daire kuzey-güney cepheli olup , ara kattadır.Bina ve daire yeni yapım olup , genel olarak bakımlıdır. Bina mevcut haliyle Odunpazarı Belediyesinin, Esgaz'ın ve Tedaş'ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı Ruhsat tarihi 30.04.2014 dür. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfında yapılmıştır. Bina içi merdivenler mermer kaplamadır. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi kombi ile yapılmaktadır. Her katta üç daire vardır. Şehir merkezine kuş uçumu yaklaşık 4.510mt., Balsu caddesine 125mt. mesafededir.
Dairenin Özellikleri; Net alanı 96,52 m2 dir. Salon + 2 oda + mutfak + antre + banyo + wc + balkon dan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan tipi kaplama ahşap kapı ve pencereler pvc doğramadır. Salon+odaların+antrenin tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfakta alt - üst kaplama ahşap dolap+ ankastre üç lü fırın seti + doğalgaz hattı + granit tezgah + tezgah üstü fayans vardır. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır.Banyoda dolaplı lavabo +klozet +duşakabin + duş bataryası mevcuttur. Ortak kullanımlı kapalı otoparkı mevcuttur.Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , kullanış şekli , bakımlı yeni bina olması , İmar durumu , çevredeki ana yollara , caddelere , alış-veriş ve ticaret yerlerine olan mesafesi , kuzey-güney cepheli olup , ara katta oluşu , site içindeki konumu vs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa Alım - Satım rayiçleri de dikkate alındığında Keşif Tarihindeki Piyasa Pazar Değeri 200.000,00 TL. dir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası-Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanından ilgililere tebligat çıkarılmış olup, tebligatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi gereğince tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5952 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR