TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875561
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/108 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
17.12.2018 10:20
Satış Yeri
:
Köprübaşı Mevkii, KocaCenter İş merkezi, 2. Kat, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2018/108 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 2543 Ada, 19 Parsel, YAVUZ Mahalle/Köy, A Blok,zemin kat(4) bb Nolu Bağımsız Bölüm Taşımnmaz üzerinde betonarme karkas tarzında bodrum+zemin kat+4 normal katlı olarak inşaa edilmiş site bloklarından (Kiraz konakları)A-Blok, zemin katta 2/211 arsa paylı (4) nolu bağımsız bölüm meskendir. Borçlu hissesi tamdır. Meskenin brüt yüzölçümü 125-m2 olup, net kullanım alanı 110-m2 dir. Daire (3+1) 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet ve holden oluşmaktadır. Salon ve odaların yer döşemeleri ahşap laminat parke, ıslak hacimler seramik yer döşemelidir. İç kapılar ahşap, pencereler P.V.C. plastik doğramalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Duvarlar plastik badanalıdır. İki balkonlu olup, balkonlardan biri cam balkonludur. Isınma sistemi doğalgaz kaloriferli(kombili) olup, apartman asansörlüdür. Yıpranma payı %10 mertebesindedir. Apartmanda her katta 4 daire yer almaktadır. (4) nolu mesken Can Paşa caddesine bakmaktadır.
Adresi : 100.Yıl Mahallesi, Canpaşa Caddesi, Kiraz Konakları Evleri, A Blok, No:25, Zemin Kat, Daire:4, Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 5.305,52 m2
Arsa Payı : 2/211
İmar Durumu :İnşaat tarzı Ayrık nizam(A-5) beş katlı konut alanında kalmaktadır. Taks=0,35, Kaks=1,75 emsallidir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 17/12/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mevkii, KocaCenter İş merkezi, 2. Kat, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/108 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR