ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875109
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : HURMA MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 3+1
: 162
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/281 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
425000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 14:20
Satış Yeri
:
6. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2017/281 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İİK 133 Maddeye göre Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 4091 Ada, 15 Parsel, HURMA Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın posta adresi Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mah. 5 sok. no:11 Emine Bileydi apartmanı kat:3 dairesi:8.Ana gayrimenkul niteliği Tarla Yüzölçümü: 991,00 m2 Arsa pay payda: 8/72, blok/kat/giriş/B.B. No: -/2 kat/8 Nolu B. bölüm Bağ. Böl. Niteliği:Mesken Tam hisselidir. Satışa konu olan taşınmazın bulunudğu bina betonarme karkas inşaat sisteminde Zemin kat+4 olmak üzere inşa edilmiş olup otoparklıdır. Taşınmazın bulunuduğu binanın dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı ve demir giriş kapısı bulunmaktadır.Merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplıdır ve asansörlüdür. Fakat asansör faal durumda değildir.Yaklaşık 20-25 senelik binadır.Taşınmaz binanın 3. katında Kuzey Güney Batı cepheli bir dairedir. Brüt 162,40 m2 alana sahiptir. Bir salon, 3 oda , mutfak, hol, koridor 2 adet banyo ve wc bölümü ile iki adet balkonu vardır.Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır.Salonda şömine vardır. Salon, hol, koridor ve bir odanın duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır.İç kapılar amerikan panel kaplıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramalıdır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı granit mermer olup,tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Yüzölçümü : 991 m2
Arsa Payı : 8/72
İmar Durumu : Parsel, Ayrık Nizam, E = 0.20 / 0.80 Emsalli Kat Adedi 4, Saçak Seviyesi 14.50mt, İnşaat Taban Alanı 198.20m2, İnşaat Cephesi 13.50mt Yoldan Çekme Mesafesi 5mt dir. Parsele 28.05.1992 Tarih ve 10 / 49 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında 13/02/2012 Tarih ve 1851 Yevmiye ile 3.Asliye Ticaret Mahkemesinin 2012/55 sayılı yazısı ile İhtiyati Tedbir şerhinin olduğu (Mahkemenin birim faaliyetinin durdurulması sonucu dosya Antalya 2.Asliye Ticaret Mahkemesinin 2014/898 Esas olarak kaydedilmiştir.) ve tedbrin devir ve temlik yasağına ilişkin olup cebri şatış işlemine engel olmadığı bildirilmiştir.Tapu kaydında ipotek şerhi ve muhtelifkurum haciz şerhleri vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 6. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/281 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde Müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi taktirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır.
NOT: İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR