HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875108
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ODABAŞI MAH. / HARAPARASI
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/796 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
242535 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2018 14:45
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY İCRA DAİRESİ
2018/796 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Hatay İli, Antakya İlçesi, Odabaşı Mahallesinde kain, 1675 Ada, 4 Parsel sayılı ana taşınmaz 499,69m2 mesahalı ve ARSA niteliğindedir. Taşınmaz 2. kat 5 nolu bağımsız bölüm, 44/499 arsa paylı ve DAİRE niteliğindedir. Taşınmaz TAM hisselidir.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri:Söz konusu taşınmazın yer aldığı bina borum kat + zemin kat+4 adet normal kat+çatı katından ibaret ve betonarme karkas niteliğindedir. Yapı yaklaşık 1-2 yıllıktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğe göre 3. Sınıf B Grubu yapılardandır. Dış cephesi mantolamalı, sıvalı ve boyalıdır. Bina asansörlü ve doğalgaz kombilidir. Merdivenler mermer kaplamalıdır. Demir dış kaplıdır.
2. Kat 5 Nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri:Söz konusu taşınmaz, apartmanın 2. katında yer almaktadır. 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve holden ibarettir. Çelik dış kapılı, pvc pencerelidir. İç kapılar ahşap doğramadır. Sıvalı ve boyalıdır. Yerler granit kaplamalıdır. Banyo ve wc duvarlarıtavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak dolapları laminant ve tezgâhları suni mermerdir. Yaklaşık 119,00m2 mesahalıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Hakkında Tebliğ uyarınca 3. Sınıf B Grubu yapılardandır. Yapı 1-2 yıllık olup, yıpranma payı %4 civarındadır. Güney cephelidir.
İmar Durumu:Antakya Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 07.08.2018 tarih ve 6737 sayılı yazısı ekinde yer alan ve Hatay İli, Antakya İlçesi, Odabaşı Mahallesinde kain, 1675 Ada, 4 Parsel nolu taşınmazı da içeren imar plan örneğinde, söz konusu taşınmazın ayrık nizam 5 kata izinli olduğu belirtilmiştir.
Adres Bilgileri:Hatay İli, Antakya İlçesi, Odabaşı Mahallesi, İnönü Bulvarı, Gezmiş Sok. Mert Akyürek Apartmanı Kat:2 Daire:5
Kıymeti : 242.535,84 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/796 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR