GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875067
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15769 Esas
Muhammen Bedeli
:
319000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2018/15769
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Gaziantep ili,Şehitkamil ilçesi,Emek mahallesi, Terlikkuyusu Mevkii,Ada 124,Parsel 662 de kayıtlı bulunan,cinsi tapu kayıtlarında beş katlı kargir apartman olarak belirtilen,parselin tamamı 1219 m2 olan,kat irtifakına göre parsel içerisinde 140/2438 arsa paylı zemin kattaki 2 nolu bağımsız bölüm olan meskenin borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir.
ÖZELLİKLERİ :Taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi beş katlı kargir apartman olarak belirtildiği gibi,parsel üzerinde çok katlı yapı olduğu,borçlunun bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi zemin kattaki 2 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu,kendi içinde üç oda,misafir salonu ve müştemilatların olduğu belirtilmiştir.Konu edilen Mesken Batı-Güney-Kuzey cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış,duvarlar ince sıva üzeri macunlu boyalıdır, ıslak zemin tabanları mermer ile kaplıdır,oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır,iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır,dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak,lv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır,meskenin inşaat alanı 160 m2,kullanım alanı ise 145 m2 olarak belirtilmiştir.Taşınmaz kaloriferle ısıtılmaktadır,bina asansörlüdür, taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır,taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup,bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.
Adresi : Emek Mahallesi Nuket Celal Ersoy Cadde Yusuf Ziya Oğan Apt. Zemin Kat 2 Nolu Mesken Merkez / GAZİANTEP
İmar Durumu :İnşaat tarzı İmarda olup, imar planında ayrık nizam üç katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 319.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15769 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR