MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874789
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI YALI MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1086 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
205000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2017/1086 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Yalı Mahallesi, Sakarya caddesi mevkii,1856 ada 2 nolu parsel {Eski:218 ada, 18 parsel); 1.059,01 m2 ARSA Vasfıyle; 4/64 arsa paylı; 3. KAT 11 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, MESKEN VASFIYLE; TAM hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri :Taşınmaz3. Normal Kat 11 Nolu Bağımsız Bölümün bulunduğu binanın asansörlü ve kaloriferli olduğu, site içerisinde, bahçe ve otoparklı, dış cephesinin sıvalı ve boyalı olduğu, merdivenlerinin mermer kaplama olduğu görülmüştür.Taşınmaz zemin üzeri 4. katta; antre, hol. salon, 3 oda, mutfak, banyo, WC ve 2 balkon(lsi kapatılmış) hacimlerinden oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap pres panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri saten boya, banyo ve WCde tam duvar ile mutfakta 1/3 duvar fayans kaplamadır. Mutfak dolapları, set altı ve set üstü suntaLAM dolaplardan teşkil edilmiştir. Mermerit tezgah bulunmaktadır. Banyo+WC hacimlerinde vitrifiyeler porselen seramiktir. Yer döşemeleri ıslak satıhlarda ve holde; fayans kaplama olup. odalarda ve salonda ise laminat parkedir. Doğalgaz kombili ısıtma kullanılmaktadır. Tüm aboneliklerinin mevcut olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazın yaklaşık brüt 135 m2 yüzölçümlü olduğu anlaşılmaktadır. Emsal teşkil etmesi üzere dosyaya sunulan ekspertiz raporunda, emsal araştırması doğru şekilde yapılmış, ancak brüt metrekare eski mahal listesine göre, minha boşlukları ve balkonlar hariç kabul edilmiş, projesindeki mahal listesindeki 119,87 m2 lik brüt alan ise maddi hata ile 116 m2 alınmıştır. Ancak yeni değerleme esaslarına göre, balkonlar brüt alan içerisinde kabul olunmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Güzelyalı Revizyonu İmar Planında, ayrık nizam Hmax:(l 5.50) 5 kat, ön bahçe mesafesi.5.00. arka bahçe mesafesi 3,00 m, yan bahçe mesafesi 3,00 m, Taks:0.30, Kaks:l,50 olan plan şartlarda konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 04/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 01/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1086 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR