BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874601
Şehir : Samsun / Bafra
Semt-Mahalle : İSMETPAŞA MAH. / BAFRA
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KIZILIRMAK 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/275 Talimat
Muhammen Bedeli
:
71072 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 09:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 09:00
Satış Yeri
:
BAFRA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA
İCRA DAİRESİ

2018/275 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İli Bafra İlçesi İsmetpaşa Mahallesi 296 Ada 10 Parsel 2. kat 2 bağımsız bölüm meskendir. Bina merdivenleri mermer kaplı, 3 oda, mutfak, lavabo - wc, banyo, antre ve 2 balkon bölümlerinden oluşur. İç ve dış boyaları plastiktir. Kapıları ahşap, pencereler pvc doğramadan imal edilmiştir. Yerler ahşap döşeme, ıslak zeminler seramiktir. Mesken 100 m2 brüt alanlı olup net alanı 80 m2 dir. Yapılaşmanın yoğun olduğu bölgededir. Çevresinde mesken amaçlı yapıların bulunduğu bölgededir. Taşınmazın Belediye imar durumu, çevresindeki ticari ve meskensel olarak yoğunluğu, Çevre Şehircilik Birim Fiyatları göz önüne alındığında, mesken m2 değeri 3A grubu yapılardandır.
Adresi : İsmetPaşaMah. Duha Sertkaya Bul. No:21 Bafra / SAMSUN
Yüzölçümü : 80-m2
Arsa Payı : 11/100
İmar Durumu : Blok nizam 5 kata imarlı arsa
Kıymeti : 71.072,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : BAFRA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyada mevcut bulunan bilirkişi raporundadır.
7-Gazetede yapılacak satış ilanının İİK' nun 127. Md. gereğince adresinde bulunamayan ilgililere tebliğ mahiyetinde olduğunun belirtilmesine,
8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/275 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR