İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874630
Şehir : Adana / İmamoğlu
Semt-Mahalle : TUNA MAH. / İMAMOĞLU
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/80 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60511 TL
Birinci Satış Günü
:
23.11.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
18.12.2018 11:30
Satış Yeri
:
İmamoğlu İcra Müdürlüğü Adliye Binası Zemin Kat İmamoğlu/ Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İMAMOĞLU İCRA DAİRESİ
2015/80
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, İmamoğlu İlçe, 252 Ada, 1 Parsel, İMAMOĞLU Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydında mesken nitelikli taşınmaz ilçe yerleşim merkezinin doğu çıkışında Tuna Mahallesinde Kozan yolu üzerinde, ilçe jandarma komutanlığı civarında konumludur. Çevre yapı yoğunluğu düşüktür, bulunduğu bölge belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup altyapı imkanlarına sahiptir, kaymakamlık binasına 475 metre, çarşı merkezine (belediye binasına 1300 metre mesafededir. Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde 12 ve 13 katlı dört blok ve tek kattan oluşan bir blok olmak üzere toplam 5 blok yapı projelendirilerek 99 adet bağımsız bölümden oluşan kat irtifakı kurulmuştur ancak hali hazırda betonarme karkas şekilde inşası devam eden 4 blok yapı bulunmaktadır, satışa konu dairenin bulunduğu B Blok onuncu kat seviyesindedir. Satışa konu taşınmaz zemin+5. katta konumlu olup kuzey, batı ve güney olmak üzere üç cephelidir, salon + 3 oda + mutfak + antre+ hol+ banyo+ wc&lavabo+ ebeveyn banyosu ve 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Brüt 144 m², net 113 m² yüzölçümüne sahiptir. Karkas şekilde inşası devam eden yapının dış cephe duvar imalatı, iç cephe duvar imalatı tamamlanmıştır ancak bağımsız bölümün iç ve dış cephe sıva, boya, zemin kaplama, kapı, pencere, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, asansör gibi imalatlarının hiçbiri tamamlanmamıştır, yapının yaşı çıplak gözle yapılan incelemede 3-5 olarak gözlenmiştir. Parselin, ana taşınmazın ve bağımsız bölümün fiili kullanım durumunun kadastro paftası, vaziyet planı ve mimarı projesindeki sınırları ile uyumlu olduğu, imar planına uygun olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 144 m2 brüt (113 m² net)
Arsa Payı : 4854/484521
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 60.511,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 18/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : İmamoğlu İcra Müdürlüğü Adliye Binası Zemin Kat İmamoğlu/ Adana
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR