MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874611
Şehir : Mersin
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2395 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 2. İCRA DAİRESİ

2018/2395 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 4868 Ada, 19 Parsel, MENTEŞ Mahalle/Köy, TAPU KAYDI:Mersin ili Yenişehir ilçesi Menteş mahallesinde kain 4868 ada 19 parselde kayıtlı 4978,46 m2 miktarlı portakal bahçesi nitelikli ana gayrimenkulde B blok 7.Kat 14 bağımsız bölüm nolu daire.
ADRESİ:Menteş mahallesi 25107 sk No 22 Cennet konakları B blok Kat 7 D 14 Yenişehir MERSİN adresindedir.
İMAR DURUMU: Bilirkişilerce Yenişehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün kayıtlarında yapılan inceleme neticesinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında emsal 0,90(E=0.90) yoğunluklu konut alanına isabet ettiği, ancak Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir.
GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz üzerinde A ve B isimleri ile isimlendirilmiş zemin+9 ve 10 normal katlı, 4.sınıf C yapı grubunda betonarme karkas tarzında inşa edilmiş site(Apartmanın yapımı için 03.11.2008 tarihli yapı ruhsatı aldığı, ancak genel iskan dahi almadığı) mevcuttur. alacak konusu taşınmazın bulunduğu B blok zemininde ortak alanlar, normal katlarında 2 şer meskenden toplam 20 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok giriş kapısı demir doğrama, giriş sahanlığıyer ve duvarlarının yarısına kadar olan bölümleri döşeme ve kaplamaları mermer döşeme ve kaplama, diğer duvar hacizleri alçı sıva boyalı olup tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Bloğun merdiven sahanlığı ve normal kat sahanlıkları yer döşemeleri mermer döşeme, duvar hacimleri alçı sıva üzeri boyalı, tek asansörlü olup binada doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır. Sitenin etrafı çevre duvarları ile çevrili, açık otoparklı ve yüzme havuzludur. 14 bağımsız bölüm daire 3 oda, salon, mutfak, banyo, soyunma odası, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. daire giriş kapısı çelik panel doğrama, iç kapıları amerikan panel doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer ödşemeleri parke, ıslak zemin yer ve duvar döşemeleri seramik, diğer duvar hacimleri alçı sıva saten boyalı olup tavanlarda asma tavan çalışmaları olduğu, Taşınmaz brüt 160 m2, net 137,77 m2 hacimli olduğu bilirkişi raporu ile tespit edilmiştir. ayrıca Yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb. sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkanlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2395 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR