ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874510
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA GÜNDEM 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/7884 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
10. İCRA DAİRESİ

2016/7884 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 10813 Ada, 12 Parsel, Alan Mahallesi, A blok, 1.Kat, 5 Nolu Bağımsız Bölümde kain mesken cinsi taşınmazın tam hissesi
Adresi : Güzeloluk mah. 1879 sk. No: 150 Ayışığı sitesi A blok D:5 Muratpaşa Antalya
Özellikleri : Ana bina olarak betonarme karkas yapı tarzinda Zemin kat +4 normal kat olarak inşaa edilmiş asansörü mevcut Apartmanın 2. Katında yer alan bağımsız bölüm Kuzey - Güney - Doğu cepheli bir dairedir. 92 m² alana sahiptir. 1 salan, 3 oda, Mutfak, hol koridor, Banyo ve WC bölümü ile bir balkon mahallerinden oluşmaktadır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalı, salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyalı, tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapı olup, pencere ve kalkon kapısı pvc doğramadır.Pencerelerde pvc panjur vardır. Balkona katlanır cam balkon sistemi yapılmıştır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Giriş kapısı çelik kapıdır.
Arsa Payı : 92/1940
İmar Durumu : Ayrık nizam, E=0,80 emsallı kat adedi serbest (toplam işaat alanını geçmemek kaydıyla) saçak seviyesi kat adedine göre belirlenecektir. Toplam inşaat alanı 1.008m², yol ve komsu mesafesi 5m.dir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7884 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR