KOCAELİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

KOCAELİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874436
Şehir : Kocaeli / Derince
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/119 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115053 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 6. İCRA DAİRESİ
2016/119 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Derince İlçe, 1789 Parsel, SOPALIÇİFTLİĞİ Mahalle/Köy, 8/B/3/8 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri istenen bağımsız bölümün yer aldığı, Kocaeli İli, Derince ilçesi, Sopalı Çiftliği mahallesi, 8 pafta, 1789 parsel sayılı taşınmaz Derince Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanı" kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. TAKS:0,35 - KAKS:1,05 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephesinde min. 5,00 metre, yan bahçede min. 3,00 metredir. Taşınmaz Derince Belediyesi sınırları içerisinde olup üzerinde 6 katlı bina bulunmaktadır.Yerleşim olarak Kocaeli İli, Derince İlçesi, Yenikent Mahallesi, Yaman sokak Az-Ka sitesi B/8 Blok No:3 adresinde yer almaktadır. Doğusunda Yaman Sokak, kuzeyinde Evren sokak, güneyinde Tufan sokak, batısında Mehmet Akif Ersoy caddesi olup, Öğretmenler İlköğretim okulunun 150 metre batısında, TEM Otoyolunun 250 metre kuzeyinde, Grand Körfez otelin 125 metre kuzey-batısındır. Meskûn alanda olup etrafında yoğun olarak toplu konut yapılaşmaları mevcuttur. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden eskiden beri tam olarak yararlanmaktadır. Toplu taşım güzergâhı ve ana arterlere yakın konumda olduğundan ulaşım imkânları iyi düzeydedir. Parselin zemin parametreleri, topoğrafik yapısı inşaat yapımı için uygun özellikleri taşımaktadır.
Kocaeli İli, Derince ilçesi, Sopalı Çiftliği mahallesi, 8 pafta, 1789 parsel sayılı taşınmaz üzerindeyapı ruhsatı olan ve kat irtifakı tesis edilmiş, 6 katlı (Subasman+zemin+4 normal) bina bulunmaktadır. 8. blok girişi Yaman Sokak tarafında, binanın kuzey yönündedir. Zemin ve normal katlarda ikişer daire yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz mesken nitelikli, 1/180 arsa paylı, 3.normal kat 8 nolu bağımsız bölümdür. Mesken içerisinde antre, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc ve 3 adet balkon bulunmaktadır. Mesken alanı 100,00 m² dir. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Binada asansör (Çalışmayan) bulunmaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, antre, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyaları plastik badana, giriş kapısı ahşap kapı, pencere doğramaları PVC ve camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Eklentisi 8 nolu kömürlük giriş katta, girişe göre solda, zemin döşemesi grobeton, kapısı ahşap kapı, duvarları kaba sıvalı, kullanım alanı 2,5 m2 dir. Mevcut bina 1975 afet yönetmeliğine göre betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Ana taşınmazın dış cephesi akrilik esaslı boya, çatısı ahşap oturtma çatı ve çatı örtüsü kiremittir.
Değerlendirme yapılırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı yaklaşık maliyetleri hakkında tebliğine göre (III.) sınıf (B) grubu yapı olarak değerlendirilip birim değeri 750,00 TL/m² alınmış, 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yıpranma paylarına ilişkin oranları gösteren cetvele göre mevcut bina 21-30 yaş aralığında olduğundan % 25 yıpranma payı düşülmüştür. VEYSEL CAN (1/2)VE RAHİME BARIŞ (1/2) hisselerinin birlikte satışına gidilmiştir.
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 12.908 m² 1/180 payı
Kıymeti : 115.053,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Eklenti : 8 Nolu Kömürlük
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR