DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874272
Şehir : Muğla / Datça
Semt-Mahalle : EMECİK MAH. / DATÇA
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.10.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/64 Talimat
Muhammen Bedeli
:
475,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. No:1 Kat:1 Datça/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA
İCRA DAİRESİ

2017/64 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı, İmar Durumu Ve Özellikleri : Muğla İli, Datça İlçesi, Emecik Mah., 20 cilt/1952 sayfa nolu, 121 Ada, 2 Parsel, Palmiye Sitesi içinde yeri almakta olup, kat irtifakı tipinde , arsa niteliğinde kayıtlı gayrimenkul 280/12800 arsa pay/payda oranına isabet eden B 3 Blok , Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm mesken TAM HİSSE ORANI ile borçlu adına "İŞ BU TAŞINMAZ 3. DERECE ARKEOLOJİK SİT ALANI İÇİNDEDİR" şerhi ile satış ve ipotek yolu ile edinildiği, Datça Tapu Müdürlüğü tarafından bildirilmiş olup, satışa konudur. Taşınmaz Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı 08/10/2007 Tarih ve 5486 sayılı yazısı ekinde onanlı Emecik köyü-Kızlanaltı kesimi 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planında "3. derece arkeolojik sit alanında kalmakta olup,'TERCİHLİ KULLANIM ALANI'" olarak planlandığı ve taşınmazın yapılaşma koşullarının Emsal:0,30 ve Hmax=6,50 m olarak belirlendiği datça belediyesince bildirilmiştir. Satışa konu taşınmaz Palmiye Park Sitesi'nde bulunmakta olup, site oldukça bakımlı , çevre düzenleme ve peyzajı yapılmış havuzlu bir sitedir. B 3 Blok , Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm yeni yapılmış blok olup, dış cephesi taş kaplama ve boyalıdır. 2 oda ,Wc banyo, mutfak ve salondan oluştuğu bilgisi bilirkişi heyetince alındığı, site toplamda 10 bloktan oluşmaktadır. Resmi kayıtlara göre ilgi parseltapu/kadastralkayıtlarda ana taşınmaz niteliği ARSA durumunda olup, henüz yapı kullanma izin belgesi ve kat mülkiyeti tesis edilmediği, gayrimenkul kapalı alanı yaklaşık 90 m2ve 25 m2 bir açık üstü ahşap perogle ile kapalı bir terası bulunmaktadır. Yaklaşık kullanım alanı 105,00m2 olduğu kanaati bilirkişi heyetince oluşmuştur. Giriş kapısı çelik, doğramalar ahşap görünümlü PVC , yerler seramiktir. Datça merkeze 18 km denize 150 m mesafededir. Mülkiyet tapusu yoktur. Sitenin su, elektrik , yol gibi hizmetleri temin ettiği görülmüştür. Düzenli bir site olduğu bilinmekte olup, çevresel bakım, temizlik işleri site yönetimince yapılmaktadır. (07/07/2017 Tarihli Bilirkişi Raporu) . Taşınmazın kaydında Ankara 8. Aile Mahkemesi'nin 2017/1025 Esas sayılı dosyasından konulan ihtiyati tedbir şerhi bulunmakta olup, mahkemece tedbirin cebri icra satışlarını kapsamadığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 475.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. No:1 Kat:1 Datça/Muğla

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/64 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR