GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874182
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : YEDİTEPE MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 2+1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/71077 Esas
Muhammen Bedeli
:
182051 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2018/71077 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent Mah. 4211 Ada, 10 Parsel, 1.Kat, 8 nolu Bağımsız Bölüm.
Özellikleri: taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında, arsa olarak tescillidir. Ana taşınmaz parsel üzerinde; Bodrum, zemin + 4 kat ve 1 blok şeklinde inşa edilmiş bir apartmandır. Taşınmazın bodrum katında: sığınak, kapıcı dairesi, 5 adet garaj ve kalorifer dairesi mevcuttur. Her katta 4 bağımsız bölüm olmak üzere toplam, 20 bağımsız bölüm mevcuttur. İlin yapılaşması tamamlanmış olan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Gaziantep Üniversitesi, PrimeMall Alış-veriş merkezi, Şahinler Vadisi ve kadınlar için yüzme havuzu mevcuttur. Şehrin güneybatı istikametindedir. Çevresinin tamamına yakını yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler ve apartman tarzı binalar bulunmakta olup kuzey istikametinden itibaren gecekondu yapılaşması başlamaktadır. taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte, tek bloklu apartman tarzında olması, etrafında irili ufaklı yeşil alanların olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması, şehir merkezine yakın mesafede bulunması olumlu unsurlardır. Kat irtifaklı olması, takdiri yapılan taşınmazın kuzey yönünde yoğun oranda gecekondu yapılaşması olması olumsuz unsurlarıdır. Kıymet takdiri yapılırken, taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. 1. katta olup, 113,60 m2'dir. Kıymet takdiri yapılan taşınmaza garaj yeri ayrılmamış olup daire; 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 2 balkon ve 1 tuvaletten oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları laminant parke, ıslak zeminler ve antre seramik ile kaplıdır. Duvarları, ince sıva üzeri yağlı boya ile kaplıdır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektriği, suyu ve asansörü olup merkezi ısınma sistemi ile ısıtıldığı görülmüştür. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, yağlı boya ile boyalı olup tabanı, mermer ile kaplıdır. Açık otopark mevcut
Adresi :Yeditepe Mah, 85099 Nolu Sok. Manolya Apt. No:6/8 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu :İnşaat tarzı ayrık nizam 3 katlı konut yapı adasına geldiği Emsal (KAKS) =1,35,
TAKS = 0,35 olduğu belirtilmiştir
Kıymeti : 182.051,84 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/71077 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR