ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874175
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5410 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ
2018/5410
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın Tapu Bilgileri : Eskişehir İli , merkez Tepebaşı İlçesi, Çamlıca mahallesi , 7286 ada ,7 parsel , , Ana Taşınmaz Niteliği Arsa , Kat : 2, B.B.No :3,, Mesken nitelikli taşınmaz
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; bodrum + zemin + 2 normal katlı ve Figen sokak üzerinde kuzey-güney cepheli binadır. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin, Esgazın ve Tedaşın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bina içi merdivenleri mermer kaplamadır.Binanın dışı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi kombi ile yapılmaktadır. Her katta tek daire vardır.Binanın yakın çevresinde ; Tepebaşı Posta Dağıtım Merkezi, Baksan S.S. ,Ulusal Egemenlik Bulvarı , Çamlıca Açık Pazar Yeri vardır. Daire ;Net alanı 85,00 m2 dir. Salon + 3 oda + mutfak + antre + banyo + wc + balkon dan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplama ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Isınma kombi ile yapılacak konumda olup , kombi cihazı yoktur. Doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır. Mutfakta : alt-üst kaplama dolap + mermerit tezgah + çelik evye + aspiratör Banyoda : A. lavabo + klozet ve duş bataryası vardır. Duvarlar ve tavanlar boyalı daire son kattadır. Banyo ve wc duvarları fayans ile kaplıdır. Banyo tavanı sıvasızdır.
Yüzölçümü : 113 m2
Arsa Payı : 93/277
İmar Durumu : Uygulama İmar Planında bitişik nizam 3 kat mesken sahasına isabet etmektedir
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5410 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR