CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874150
Şehir : Adana / Ceyhan
Semt-Mahalle : GAZİ OSMAN PAŞA MAH. / NAMIKKEMAL
: 110
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/637 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 Ceyhan/Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
CEYHAN İCRA DAİRESİ
2018/637 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Adana, Ceyhan, Gaziosmanpaşa Mahallesi 1387 ada 4 nolu parselin 499,94 m2 alanında arsa vasfında olduğu, Mesken nitelikli 1/10 arsa paylı 2.Kat 6 Nolu bağımsız bölümün tam hisse ile borçlu adına kayıtlı olduğu görülmüştür.Ceyhan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 01.06.2018 tarih ve 1206 sayılı yazı Eklerinde; İmar bilgilerinin; Ayrık Nizam (A-5) 5 Katlı yapı müsaadeli olduğu, hususları görülmüştür. Satışa konu bağımsız bölüm; 5 normal katlı binada 2.Kat 6 nolu Dairedir. 58.sokağın batı bitişiğinde, Ayyıldız Bey caddesinin 210 metre kadar kuzeyinde bulunmaktadır. Doğusundan geçen Orhan Ekinci Bulvarına en yakın mesafesi yaklaşık 240 metre, yine doğusunda bulunan Ceyhan Meslek Yüksek Okuluna yaklaşık 290 metre kadar mesafededir. Yakın çevresinde genel olarak İmar planı doğrultusunda 5 katlı yeni yapılaşmalar mevcut olup yakın zamanda inşaası tamamlandığı görülmüştür. Keşif günü daire kapalı durumda bulunduğundan iç mekan özellikleri gezilememiştir. Ancak; binanın dış cephesinin yeni sıvalı-boyalı durumda yeni bir yapı olduğu görülmüş ve anlaşılmıştır. Dışardan yapılan ölçümlere göre yaklaşık 110 m2 net alana sahiptir.
Kıymeti: 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 05/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü: 04/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 Ceyhan/Adana
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/637 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR