GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874093
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KARATAŞ MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/27262 Esas
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 11:40
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 11:40
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2017/27262 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Karataş Mah., 37 Cilt, 3614 Sayfa, 6668 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, 12.023,23 m² Yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların A Blok, 3. Kat, 15 Nolu Bağımsız Bölümündeki 125/21168 Arsa Paylı Mesken Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Mesken ve bulunduğu bina yaklaşık 12 yıllık betonarme karkas yapı olup, mesken onaylı mimari projesine göre brüt 106 m² kullanım alanına sahiptir, taşınmazın yakın çevresinde Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Winmar Hipermarket ve Opet Akaryakıt İstasyonu bulunmaktadır, meskenin bulunduğu bina bodrum, zemin ve 6 normal kat olmak üzere 8 katlı olup, 6 normal katın her katında 4 adet mesken bulunmaktadır, mesken 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, lavabo, wc, banyo ve 2 adet balkon'dan oluşmaktadır, odaların zemin tabanları laminant parke, duvarları sıvalı ve düz boyalı, tavanları sıvalı boyalı ve kartonpiyerlidir, antre, hol, mutfak ve ıslak hacim kısımlarında zeminler seramik kaplama, duvarları sıvalı ve düz boyalı, tavanları sıvalı, boyalı ve kartonpiyerlidir, mutfak dolapları hazır ahşap kaplama ve tezgahı granit kaplamadır, meskenin iç kapıları ahşap doğrama, dış kapı çelik olup, pencereler pvc'den imal edilmiştir, meskende ısınma kombi ile sağlanmaktadır, mesken güney ve batı cephelidir, aana taşınmazda her katta 4 adet daire olması ve mimari projesinde konum tespitinin yapılamıyor olması olumsuz bir etken iken, kombi ısıtmalı olması ve orta katta olması olumlu etkendir, mesken ve bulunduğu bina belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır.
Adresi :Karataş Mah. 400 Nolu Cad. Güvenkent Sitesi A Blok, Apt.No:37 A, K:3, D:15 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 106 m2 (Brüt Kullanım Alanıdır.)
Arsa Payı : 125/21168
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : İmar Planında Kaks:1.35 Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- Bila tarih ve Bila yevmiyeli, 16.08.2006 tarihli Yönetim Planı şerh beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan hacizlidir ve taşınmaz kaydı üzerinde ayrıca ipotek şerhi bulunmakta olup, ipotek alacakları muhammen bedilen % 50'sinden aşağı olduğundan ve ipotek bedeli tam olarak karşılanabildiğinden cebri icra satışında sakınca bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/27262 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.05/10/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR