YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873856
Şehir : Yalova / Çiftlikköy
Semt-Mahalle : SİTELER MAH. / ÇİFTLİKKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Yok
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/771 ESAS
Muhammen Bedeli
:
155000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA
İCRA DAİRESİ
2017/771 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri :Yalova İli Çiftlikköy İlçesi Çiftlikköy Mah.3411 Parselde Blok/Giriş/C22 Nolu bağımsız bölüm tam hisse oranında borçlu adına kayıtlıdır.80,00m2 net kullanımlı Mesken vasıflı daire 2 oda 1 salon 1 mutfak,1 banyo,1 hol,balkonu olduğu görüldü.Daire zemin katta bulunmaktadır.Bina Betonarme tarzda inşa edilmekte olup yaklaşık 30-35 yaşındadır.Dairede asansör ve doğalgaz yoktur.Salon ve odaların zeminlerinin laminat parke,hol,banyo,mutfak gibi mekanların tabanının karo kaplı olduğu görüldü.İmalatta herhangi bir eksiklik söz konusu değildir.Dairede bulunan duvarlar sıva üzeri yarı mat plastik boyalıdır.Banyo mutfak tezgahı alnı ise fayans kaplıdır.Tüm tavan sıva üzeri plastik tavan boyası tatbik edilmiş vaziyettedir.Alçı kartonpiyer mevcuttur.Giriş kapısı çelik/ahşap kapıdır.İç kapılar camlı ve camsız pres ahşap kapıdır.Banyoda fazladan bir imalat yoktur.Dairede tüm tesisatlar çalışır vaziyettedir.Pencereler ahşap doğrama imal edilmiştir.Bina genel görünüm itibari ile boya,sıva,tesisat,kapı,pencere v.b. Yapı elemanlarında herhangi bir eksik,bozuk yada tahrip edilmiş bölüme rastlanmamıştır.Bina giriş kapısı camlı alüminyum/demir doğrama kapıdır.Dairenin baktığı cepheler doğu ve batı yönüdür.Diğer cenahında komşu yapı,park v.b. Bulunmaktadır.Taşınmaz İzmit Yalova ana yoluna 414m,Yalova şehir merkezine(heykel)5118m uzaklıkta olduğu görülmüştür.Ulaşım imkanları mevcuttur.Denize mesafesi 177metre,Hastaneye 1920 metre,Belediyeye 738metre civarıdır.Bina çeşitli mahallere yakındır;yol,siteler,plaj,deniz,AVM v.b.'dir.
Adresi :Siteler Mah.Nene Hatun Cad.Başkent 3 Sit.C/Blok no:C/22 Çiftlikköy/YALOVA
Yüzölçümü : 900,50 m2 Arsa Payı : 38/1000
İmar Durumu :1/1000 uygulama imar plan sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 155.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve Haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.
6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda , İİK 9.Maddesinin " İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank YalovaŞubesi "Emanet Kasa Hesabı"na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir." Katılımcıların ihale sırasında , ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu veya Banka Teminat Mektubunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir"
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/771 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR