ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873699
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2248 ESAS
Muhammen Bedeli
:
182024 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
5. İCRA DAİRESİ
2016/2248 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 5357 Ada, 37 Parsel, İSTASYON Mahallesi, Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcut olup, düzenlenmiş bilirkişi raporuna göre Borca konu taşınmaz Çaykur Bölge Müdürlüğünün arkasında Vuslat Vakfı Mahmut Kuran Kursu binasının bitişiğinde bulunmaktadır. Dairenin bulunduğu yapı III.Sınıf B Grubu yapılar statüsünde değerlendirilecektir. 3 oda,1 salon, 1 wc, 2 banyo,1 hol den oluştuğu tespit edilmiştir. Doğu ?Batı cephelidir. Bina asansörü bulunmaktadır( henüz faaliyete geçmemiş). Doğalgazlı ve kaloriferli yapı olarak projelendirilmiş olduğu tespit edilmiştir. Bağımsız bölümün tavanlarında kartonpiyerlerinin yapıldığı, duvarlarının sıvalı boyalı olduğu, oda ve salon döşemesinin parke olarak yapıldığı, ıslak hacimlerin ise seramik olarak yapıldığı tespit edilmiştir. Mutfak dolabının mevcut olduğu tespit edilmiştir. Banyo ve tuvaletde asma tavan mevcuttur.Taşınmazın konumu, mevkisi paydaşların hisse durumları, ada üzerindeki binaların yerleşme düzenleri, mahalli piyasa alım satım rayiçlerine göre 2018 yılı arsa bedelinin 1300 TL/m2 olduğu belirlenmiştir.

Adresi : Şükrüpaşa Mah. Enes Sokak No:53 Zemin Kat Daire No:1 Yakutiye / ERZURUM
Yüzölçümü : 117 m²
Arsa Payı : 4904/47789
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 182.024,44 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2248 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR