BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873694
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNLÜK EVRENSEL 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5271 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ
2017/5271 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 2263. Sokak, No:2, Başak İnşaat adıyla kain, 1031 ada, 16 nolu parselde kayıtlı binanın, 1. katta, 7/100 arsa payına tefrikli (8) nolu daire'nin tamamıdır.
Ana Gayrimenkul: Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda köşe konumlu, Başak İnşaat olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır.Taşınmaz konum olarak 2263. Sokak ve 2318. Sokaklarına cepheli, köşe konumlu olup, Rüya Konaklarının hemen kuzeyinde yer almaktadır.D-100 Karayolu Bizimkent Kavşağına ve Metrobüse 1,6 km mesafededir.Yakın çevresinde Osman Bakırcı İlkokulu, Piri Reis Camii, Beylife 1 ve 2, Rüya Konakları, siteler, benzer nitelikte konut amaçlı kullanılan yapılar ve boş parseller bulunmaktadır.Toplu taşıma araçları ile ulaşım D-100 Karayolundan sağlanmaktadır.Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir.Bina yeni inşa edilmiş olup takribi 1 yıllıktır.Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum ve zemin kat cepheleri seramik kaplıdır.
(8) Numaralı Daire: Binanın 1.katında, ara konumlu olarak 2263. Sokak cephesi olan güney cehpesinde yer almaktadır.Boş olup, kullanılmamaktadır. Daire; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kenarları asma tavandır.Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir.Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, lavabo ve klozet bulunmaktadır.İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir.Pencereler PVC doğramadır.Dairede petekli kalorifer tesisatı mevcut olup, kombi bulunmamaktadır.Dairenin brüt alanı: 76,00 m2, net alanı: 65.15 m2'dir.
Adresi : Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 2263. Sokak, No:2, Başak İnşaat, 1. Kat, D:8 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 326,01 m2
Arsa Payı : 7/100
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı'nda, Bitişik Nizam, 4 Kat yapılaşma şartı ile "Konut" alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TEAŞ Lehine irtifak hakkı mevcuttur
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5271 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR