ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873691
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : VARSAK ESENTEPE MAH. / VARSAK
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2652 TLMT
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:40
Satış Yeri
:
6. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ


2017/2652 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 869 Ada, 8 Parsel, VARSAK Mahalle/Köy, c/11/25 nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZIN ADRESİ:Demirel Mahallesi 1961. sokakYeşil Gözde sitesiC Blok 11. Katdaire: 25 . Kepez/ANTALYA5 nolu bağımsız bölümbinanın 11.katında güney-doğu- kuzey cephelidir.Taşınmaz Alışveriş merkezlerine, okula camiye yakın, açık otoparklı, bir sitedir. Sitede 4 blok vardır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup,bodrum kat +zemin + 10 normal kattan oluşmaktadır.Sözkonusu taşınmazın batıve doğutarafındanyol geçmektedir. Binanın bulunduğuarsanınbahçe çevre duvarınıneksik yapılmış olduğu, , açık garajının olduğu, binanın girişlerinin, merdivenlerinin mermer ile kaplı olduğu gözlenmiş, korkuluklarıdemir doğrama ve boyalıdır. C blok nolubinanın dışı sıvalı ve boyalı, çatısıteras çatıdır. Binanın dış kapısıcamlıdemir doğrama, ve boyalıdır. Binanın girişi bodrum kat (yol seviyesindendir.) seviyesinde ve tek basamak yüksekliğindedir. Binada her katta iki mesken, 11. Katta tek meskenolmak üzere; toplam 25 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın yangın merdiveni demirden ve boyalıdır. Binanın bahçesi kilit beton parke kaplı vaziyettedir. Binaelektrik, su tesisatlı ve asansörlüdür. Binaiçin 28.09.2005tarihinde yönetim planının beyan edildiği ve kat irtifakının kurulduğu inşaat ruhsatı alındığı, dosya içerisindeki belgelerden anlaşılmaktadır.Binanın değerine olumsuz etki edecek herhangi bir durum yoktur. Bina 10 yıllıktır.Doğu tarafından yol cephededir.Giriş koridor, 3 oda , 1 salon , ayrı mutfak, yatak odası, banyo-wc ve ayrı wc,koridor, 2 balkon hacminden oluşmaktadır. Balkonlarda demir doğrama korkuluk vardır. Meskenin içduvarları sıvalı, seten alçılıveboyalıdır. Salonve odaların zemini laminantparke diğer mekanlarınkiseramik kaplıdır. Tavan sıvalı veboyalıdır.Meskenin dış kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap panel kapı, dış pencereler pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak tezgahımemer malzeme , altında ve üstünde özel yapılmış mutfak dolabı vardır. Islak zeminler 1.sınıf seramik kaplıdır.Banyoda wc tavanındapvc asma tavanvardır.Meskennet110 m2 büyüklüğündedir. Meskende tapuda tam hisse ile boçlu adına kayıtlıdır, meskende halen kiracıoturmaktadır.
Arsa Payı : 4/380
İmar Durumu : 1/1000 ölçekliuygulama imar planında ayrık nizammaximum 10 kat emsal 1 merkez ticaret gelişme aksı olarak olarak ayrılmışparseldir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi ve muhtelif haciz kurum şerhleri vardır. Ve tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 6. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2652 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 05/10/2018 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR