DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873574
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYDOĞU GÜNCEL 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/414 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR 1. İCRA DAİRESİ
2017/414
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1426 Ada, 4 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm 2012 yılı inşalı Aybek Sitesi B blok 6.kat 14 nolu ahşap görünümlü çelik dış kapı ve sineklikli girişli meskenin keşif tarihinde kapalı olduğu, emsal taşınmazın iç mekanının hol ve antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak çift banyo wc dağılımlı 3 balkonlu 135m2 net kullanım alanlı yer zeminleri laminat parke kaplamalı, ıslak zeminler seramik kaplamalı, duvarları kısmen duvar kağıdı kısmen plastik boya kaplamalı, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, mutfak eviye tezgahı granit alt ve üst ahşap dolaplı, banyo jakuzili duşakabinli, penceler pimapen kapılar Amerikan panel kaplamalı elektiriği ve suyu müstakil olduğu görülmüştür.14/04/2017 tarihli Diyarbakır Kadastro Müdürlüğünün yazısında; Diyarbakır ili Bağlar ilçesi Hashavar Mah. 188 ada 2 nolu parselin Diyarbakır ili Kayapınar ilçesi 1426 ada 4 nolu parsel olarak düzenlendiği bildirilmiştir.
Adresi : Diyarbakır / Kayapınar Aybek Sitesi
Yüzölçümü : 3.612,80m2
Arsa Payı : 22800/722400
İmar Durumu :Kayapınar Belediyesi dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında E=(Yapı Emsali) 1,25 olup max Taks (Taban Alan Katsayısı) 0,20 planlama şartlarında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
Teminat Tutarı : 32.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Başkaca Lüzumlu İzahat: Damga Vergisi, Kdv bedeli, Tapu harcının yarısı ile tahliye ve teslim masraflarları alıcıya ait olup, belediye tellaliye bedeli, taşınmazın aynından doğan vergiler ihale bedelinden ödenecektir. Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/414 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR