BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873560
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ CUMHURİYET MAH. / DEMİRTAŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6357 ESAS
Muhammen Bedeli
:
336300 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
19. İCRA DAİRESİ
2018/6357 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, 300 ada, 10 parsel sayılı ve 60.197,18 m2. miktarlı 9 Adet 11 Katlı, 10 Adet 13 Katlı, 2 Adet 18 Katlı, 4 Adet 25 Katlı, Toplam 25 Bloktan Oluşan 970 Bağımsız Bölümlü Betonarme Yapı ve 485 Adet Özel Garajdan Oluşan 4 Adet Yer vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 96/96000 arsa paylı, 12. blok, 1. kattaki 3 no'lu Bağımsız Bölümün Mesken nitelikli taşınmazdır. Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirtaş Cumhuriyet Mahallesinde ve 3. Cadde üzerindeki Yasemin Park Evlerinin, F-12 blok, 1. katındaki 3 nolu dairedir. Tapu bilgilerinde 12. blok olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina üzerindeki harf sıralamasına göre F-12 blok adının yazılı olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+9 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 13 katlı olarak ve yüksek yapı teknolojisi ile B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, merkezi doğalgazlı kalorifer sistemli, sıcak sulu, asansörlü, yüksek güvenlikli, site içerisinde bahçeli, yeraltı ve yerüstü otoparklıdır. Beher katında 2' şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan bina, stüdyo, normal ve dubleks dairelerden oluşmaktadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalı olan bina, eğik çelik çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 177,00 m2. ve net kullanım alanı ise 142,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo-wc-lavabo bölümü bulunmaktadır. Daire, intercom sistemli ve kapalı devre televizyon kanalına sahiptir.Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve desenli saten boyalı, salonun tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı, (L) şekilli ve ankastreli tezgah ile alt-üst lamine dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapıları ahşap panel, önleri panjurlu ve çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir.Kuzey ve güney cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1 er adet balkonu mevcut olmakla birlikte, bu balkonların önleri katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Pay ölçerli merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri bulunmaktadır.Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan yüksek katlı ve ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Demirtaş Cumhuriyet Mah. 3. Cad. Yasemin Park Evleri F-12 Blok K:1 D:3 Osmangazi / Bursa
İmar Durumu : Osmangazi Belediyesi Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 19.07.2018 tarih ve E.91900 sayılı yazılarında; İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzce Demirtaş, 300 ada, 10 parselde yapılan incelemede, 1/1000 ölçekli Demirtaş Belediyesi (Yeşilşehir) İmar Planı Revizyonu kapsamında, maksimum TAKS: 0.40, KAKS: 1.50, H: Serbest blok nizam konut alanında ve trafo alanında kaldığı tespit edildiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 336.300,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanının ;İİK. md. 127. md. göre güncelleştirilecek tapu son durum yazısında varsa bildirilen engel (haciz-ipotek vs.) dosyalarında l00. md. bilgilerinin temini suretiyle, bütün ilgililer ve hissedarlar ile borçlu veya vekiline, rehin verene, takip alacaklısına, tapu kaydındaki adresleri ,adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde , varsa Adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılansatış ilanı tebligat yerine geçer hükmüesas alınmak suretiyletebliğine,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6357 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR