ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873518
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : NARLIKUYU MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 184
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

GAP GÜNDEMİ 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/171 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2017/171 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Merkez İlçe Karaköprü/Karaköprü Mah. 3441 Ada 15 Nolu Parselde kayıtlı 1.708,81 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde Zemin Kat 4. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken .
Özellikleri : Satışa konu mesken 2 bodrum +zemin+8 normal katlı binanın zemin katında olup, daire bina girişine göre ön sol-arka cephede yer almaktadır.Satışa konu mesken 4 oda ,mutfak,banyo,duş,wc-lvb+3 balkondan müteşekkil olup brüt 184 m2 dir. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar saten boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin emin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve kabinli küvet bulunmaktadır. Mutfakta laminat dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Mesken de doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer tesisatı yer almaktadır. 11 katlı ana binada 20 adet B.B bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bina girişi Batı cephesinden 1. Bodrum katından sağlanmaktadır. Binanın iç kısmı asansörlü olup, taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Narlıkuyu Mah. 1047 Sok Yüce Apt No:17/4 Karaköprü /Şanlıurfa
Yüzölçümü : 184,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Nizam, 5 Kat, Taks:0,30, Kaks:1,50, konut imarlı olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz Karaköprü Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup belediye hizmetlerinden yararlanır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018 İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR