ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873247
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : SÜRSÜRÜ MAH. / SÜRSÜRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 240
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Kat Kaloriferi
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2008/159 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
375000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2008/159 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 1986 Ada, 6 Parsel, SÜRSÜRÜ Mahalle/Köy, MÜŞTEREK Mevkii, A Blok - 3. Kat - 6 Nolu Bağımsız Bölüm mesken vasfındaki taşınmazın yer aldığı bina bodrum kat + zemin kat + 7 katlı BA karkas kaloriferli, asansörlü bir bina olup yıpranma payı %10'dur.

Taşınmazın yer aldığı bina her kattan çitf daireli, bodrum katlı ve siteye ait garajı olan bir binadır. Binanın dış emprador mermer ve travertan mermer ile kaplı olup bir kısmı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Satışa konu daire 1 salon, 4 oda. mutfak, banyo ve WC'den ibaret olup inşaat alanı yaklaşık 260 m2 faydalı kullanım alanı 240 m2'dir. Dairenin ıslak zeminleri karo seramik, diğer zeminleri laminant parke kaplıdır. İç mekanlar saten boya iye boyalı, tavanlarda kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Dairenin giriş kapısı çelik, diğer kapılara ahşap mobilyadır.

Pencere doğramaları ahşaptır. Vestiyer, yüklük ve mutfak dolapları yapılı vaziyettedir. Taşınmaz her türlü belediye hizmetinden yararlanmakta olup toplu taşıma araçları güzergahı üzerinde konumda olup ulaşımı çok kolaydır. Taşınmaz şehir merkezine uzak, ticari ve sosyal donatı alanları ile iç içe bir konumdadır. Şehrin yeni gelişen ve çokça tercih edilen bir semtinde yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı site sosyal alanları olan bahçesinde peyzaj uygulamaları ve çardakları bulunan, müşterek kapalı garajı bulunan bir site olduğu rapor edilmiştir.
Adresi : Sürsürü Mh. Malatya Cd. Yaşam Kent Sitesi A Blok No:1/5Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 240 m2 Arsa Payı : 90/10664
İmar Durumu : Elazığ Belediyesinin yeni revizyon imar uygulama planında TİCK2E=2,00 YENÇOK=24,50 nizamında konut ve ticaret alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 375.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/159 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR