TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872949
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : İSKENDERPAŞA MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 110
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

TAKA 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1151 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/1151 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 1265 Ada, 52 Parsel, İSKENDERPAŞA Mahalle, 10 nolu bağımsız bölüm meskendir. Atatürk alanının hemen üst kısmında, eski belediye binası arkasında yer alır, İlin ticari merkezleri içinde ve yakınında olan taşınmaz çevresi yoğun olarak pasaj,dükkan, iş yeri , büro, otel binaları, ticari otopark alanları, kent meydanı ve az sayıda konut alanı olarak kullanılmaktadır. Bulunduğu mahal ticari değeri en yüksek bölgelerdendir. Ticari merkez konumundaki bölgede mesken amaçlı kullanım yok denecek kadar azdır. Konu taşınmazın bulunduğu binada zemin kat pasaj içi dükkan ve normal katlar mesken amaçlı kullanılmaktadır. Pasaj ve bina girişi zemin katta bulunmaktadır. Mimari projesine göre 4 adet oda, mutfak, giriş holü, banyo, wc, kiler ve 1 adet balkon bölümünden oluşmaktadır.Konu meskende; Zeminler ıslak hacimlerde seramik, odalarda ahşap parke, duvarlar; odalarda plastik boyalı, ıslak hacimlerde fayans kaplı, iç doğramalar ahşap kapı, dış doğramalar PVC. daire giriş kapısı çeliktir. Taşınmaz alanı projeden hareketle brüt 110,00 m2, net 89,42 m2dir. Adres kapalı hali ile değerlendirme yapılmıştır.Yapı yaklaşık 40 yıllık olup dış cephe sıvalı ve boyalı, ana bina sobalıdır. Asansör bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 281,20 m2 (ana parsel arsası)
Arsa Payı : 2/40
İmar Durumu : Belediye Meclisinin 07/05/2010 tarih ve 173 sayılı kararı ile Kentsel Yenileme Alanında (Gecekondu dönüşüm alanında) Birinci bölge ve her türlü imar uygulaması durdurulan alanda yer aldığından imar durumu düzenlenmediği Belediye Başkanlığınca bildirilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: yönetim planı: 10/01/1985, Beyan:Korunması gerekli taşınmaz Kültür Varlığıdır. (27/12/2013 tarih ve 22088 yevmiye)
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - / TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1151 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR