SAMSUN İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872924
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : CEDİT MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/390 Talimat
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
SAMSUN İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU (ESKİ ADLİYE) İLKADIM/SAMSUN -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2017/390 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 7263 Ada, 7 Parsel, CEDİT Mahalle/Köy, 38 Nolu Bağımsız Bölüm Mimari projesine göre mesken 119,00 m2 brüt,101,00 m2 net kullanım alanına sahiptir. Mimari projesine göre; salon, 2 yatak odası, misafir odası, mutfak, banyo, wc, hol ve antre olarak projelendirilmiştir. Dairede doğalgaz mevcut olup, abonelik ve sayaç bulunmaktadır. Dış kapısı çeliktir. Bulunduğu binada doğalgaz ve asansör bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, sahanlıkları dökme mozaik kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadır. Mesken kapalı olduğundan dolayı girilememiş, taşınmazın mimari projesinde ve taşınmazın bulunduğu binada yapılan incelemeler ile taşınmazın tamamlanmış ve iskan edilebilir durumda olduğu dikkate alınarak değerlendirme yapılmıştır. Kıymet takdir tarihi itibariyle % 35 oranında yıpranma kesintisi yapılması uygun görülmüştür. Kıymet takdir konusu taşınmaz, Samsun ili İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi 7263 Ada 7 parselin üzerinde bulunmaktadır. Arsa yüzölçümü 1.049,82 m2'dir. İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı ayrık nizam 7 katlı yere isabet etmektedir. Bina ön cephesi Öğretmenler Caddesine cephedir. Parsel Öğretmenler Caddesi ile Yatağan Sokağın kesişiminde bulunmaktadır. Etrafında yüksek katlı alt katları dükkan, üst katları konut kullanım amaçlı yapılar bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma tamamlanmış vaziyettedir. Topoğrafik olarak oldukça eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Yaklaşık olarak Gençlik Bulvarına 100,00 m., Atatürk Bulvarına 180,00 m., İlkadım Belediyesi Hizmet Binasına 3.500,00 m. mesafede yer almaktadır. Yakınlarından birçok otobüs ve minibüs hattı geçmektedir.
Adresi : Cedit Mah. 7263 Ada 7 Parsel İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : Brüt: 119,00 m2,Net:101,00 m2
Arsa Payı : 1/41
İmar Durumu : İlkadım Belediyesi’nde yaptığım araştırmalara göre Cedit Mahallesi 7263 Ada 7 no.lu parsel 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı ayrık nizam 7 katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.AT A-M:Bu parsel aleyhine 90 ve 91 parseller lehine krokide görüldüğü üzere R ile gösterildiği şekilde 99 m2 sahada geçit hakkı vardır.
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SAMSUN İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU (ESKİ ADLİYE)
İLKADIM/SAMSUN -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/390 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR