TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872791
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

HABER TRAK 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/281 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2. İcra DairesiSüleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2016/281 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1- Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri :Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Barbaros Mah. Maymundere Mevki, 4903 Parsel, tamamı 3.285,00 m² yüzölçümlü, Kat İrtifaklı, J Blok, 2.Kat, 12/800 Arsa Paylı, 8 No'lu, Mesken Nitelikli taşınmaz adres olarak; Babrabros Mah. Abide Sok. Hürriyet Sitesi, J Blok, 2. Kat, No:8' de yer almaktadır. Belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanan, toplu ve özel araçlarla ulaşımı kolay, yoğun olmayan yapılaşma çevresinde, genellikle orta gelir grupları tarafından tercih edilen bir mevkide deniz ve doğa manzaralıdır. Tekirdağ-Barbaros asfaltına 200 metre, Tekirdağ Şehir merkezine (Vilayet Konağına) 6 km mesafededir. Ana bina bodrum+zemin+4 Normal Katlı olup karkas sistemde inşa edilmiştir. Asansörsüz, kömürlü sistem kalorifer tesisatı mevcut, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yaklaşık 20 yıllık olup yıpranması %20 civarındadır. 100,00 m² brüt, 90,00 m² net alana sahip, 3 oda+salon+mutfak+banyo+hol+antre ve 2 balkon hacimlerinden ibarettir. Pencereler ısıcamlı pvc, daire giriş kapısı ahşap doğrama, ıslak alanlar seramik kaplı, duvarlar plastik boyalıdır. Dairenin İNŞAAT DEĞERİ: 60.000,00 TL, ARSA PAYI DEĞERİ: 30.000,00 TL olarak takdir edilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın 1/1000 Uygulama İmar Planları İçinde Ayrık Nizam 5 Kat
konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında Mevcut Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. İcra DairesiSüleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/281 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR