GEMLİK İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00871496
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 04.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/151 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2018/151 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Gemlik İlçesi, Orhaniye Mahallesi, 335 ada, 358 parsel sayılı 3.070,52 m2 miktarlı kat irtifakı tesis edilmiş ana taşınmaz niteliği "Arsa" olan taşınmazda 10/585 arsa payına irtifaklı A blok zemin katta 3 nolu meskendir. Taşınmazın bulunduğu apartman zemin üzeri 6 normal ve çatı katından oluşmaktadır. Yapının her katında iki daire bulunmakta olup bina asansörlüdür. Taşınmaz Kumla yolunun sağında eğimli bir topoğrafik yapıda olup körfeze (denize) hakim manzaralıdır. Daire 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 2 balkon birimlerinden oluşmaktadır. Dairenin salon ve odaların kaplamaları laminat parke, duvarlar plastik badanalı, kapıları ahşap doğrama, pencereleri pvc doğramadır. Mutfakta çimstone tezgah ve dolap mevcuttur. Ön ve arka cephede balkonu bulunmaktadır. Balkonlar cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Daire yazlık-kışlık tarzda kullanıma uygundur. Dairenin yüzölçümü yaklaşık net 105 m2, brüt 115 m2 olarak ölçülmüştür. Daire doğalgazlı kombi kalorifer ısıtmalı olup bina asansörlüdür. Taşınmazın ruhsatı 2014 tarihli olduğundan 2013 yılından sonra yapıldığı belirlenmiştir.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Novadari Cad. Hızır Çetinkaya İnş. Apt. A Blok, Zemin, No: 3 Gemlik/BURSA
Yüzölçümü : 3.070,52 m2
Arsa Payı : 10/585
İmar Durumu :Dosyasıda Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 30.10.2017 tarih ve 17687 sayılı yazılarında; Taşınmazın 1/1000 ölçekli Gemlik Revizyon Uygulama İmar Planı sınırı içinde olup imar durumunun ayrık nizam 5 kat (A-5) konut alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/151 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.01/10/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmeliktenönceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR