ELAZIĞ 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ELAZIĞ 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00867986
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : ULU KENT MAH. / MUSTAFAPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNIŞIĞI 27.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/141 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
ELAZIĞ ADLİYESİ 4. KAT İCRA MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ
3. İCRA DAİRESİ
2018/141 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak taşınmaz Elazığ ili merkez ilçesi Hüseynik mah. 785 ada 17 nolu parselde 4/72 arsa paylı B blok zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tapuya kayıtlı olan taşınmazın yer aldığı bina 5 katlı karkas kombili olup yıpranma payı % 10'dur. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ve cam mozaik ile kaplıdır. Apartman dairesi 1 salon , 3 oda, mutfak, banyo , balkon ve WC'den ibaret olup inşaat alanı 135 m², faydalı kullanım alanı 115 m² civarındadır. Gayrimenkulün pencere doğramaları PVC, ıslak zeminler karo seramik, diğer zeminler laminant parke kaplıdır. Gayrimenkul şehrimizin çokça tercih edilen bir semtinde yer almakta olup gürültüsüz ve havadar bir bölgesinde yer almaktadır. Taşınmaz her türlü belediye hizmetinden yararlanmakta olup ticari alanlara yakın bir konumda ulaşımı kolaydır. III. sınıf B grubu bir yapıdır.
Adresi :Ulukent Mah. Tahir Şaşmaz Caddesi B Blok No:48 Zemin Kat No:3 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 806 m2

Arsa Payı : 4/72
İmar Durumu : İnşaat tarzı Elazığ Belediyesinin 27/04/2018 tarih 2803 sayılı yazısında taşınmazın yeni revizyon uygulama imar planlarında ayrık nizam 5 katlı konut alanında TAKS:0,30 ve KASK:1,50 da kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı :Konut finansmanından kaynaklanan alacak olduğundanKDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ELAZIĞ ADLİYESİ 4. KAT İCRA MEZAT SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/141 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR