ANTALYA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

ANTALYA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00866064
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : MOLLA YUSUF MAH. / ARAPSUYU
Oda Sayısı : 2+1
: 132
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA EKSPRES 22.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11265 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
14. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı 1. Kat Hukuk Bloğu MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
14. İCRA DAİRESİ

2016/11265 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçesi,MollaYusuf Mahalllesi, 20228 Ada, 8 Parsel,B Blok 1. Bodrum+Zemin Kat 2 numaralı bağımsız bölüm Depolu Mesken cinsi taşınmazın borçluya ait tam hissesi cebri icra yolu ile satılacaktır.Satışa konu 2 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Molla Yusuf Mahallesi20228 Ada, 8 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında( Natamam ) bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat olarak inşa edilmişVizyon Sitesi ( Natamam ) B.Blok Apartmanının, Zemin Katında ( Giriş Katında ) Güney - Doğu Cepheli ( Natamam ) Depolu Bir Dairedir. Meskendir. ( Depo Kısmı Dahil )59m2 + 73m2 = 132m2 alana sahiptir. ( 2 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki Konyaaltı Belediyesindeki? Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı. )ZEMİN KATTA:Hol, Salon + Mutfak, 1 Oda, Banyo + WC Bölümü İle, 2 Adet Balkonu Vardır. ( Ayrıca Oda İçinde Banyo + WC Vardır. Zemin Kattan, Bodrum Kata ( Depo Kısmına ) İNİŞ MERDİVENİ YAPILMAMIŞTIR. BODRUM KATTA ( DEPO KISMINDA ):Hol, Oda + Mutfak, Banyo + WC Bölümü Vardır. 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMDE ( HALİ HAZIRDA ) : 1.) Daire Giriş Çelik Kapısının Takılmış Olduğu, 2.) Dış Cephe Pvc Doğramalarının ve Camlarının Takılmış Olduğu, 3.) Duvarlara Alçı Sıva ve Kartonpiyer Yapılmış Olduğu, 4.) Hol Taban Seramiklerinin Yapılmış Olduğu, Tavan ve Duvarlarına Alçı Sıva Yapılmış Olduğu, 5.) Sıhhi Tesisat İle İlgili Ankastre Pis Su ve Temiz Su Borularının Döşenmiş Olduğu, 6.) Elektrik Tesisatı İle İlgili Sıva Altı Borularının ve Kablolarının Çekilmiş Olduğu, 7.) İç Kapıların Takılmamış Olduğu, 8.) Zemin Kattaki Mutfak Tezgahı ve Dolaplarının Yapılmamış Olduğu, 9.) Sıhhi Tesisat İle İlgili Armatürlerin ( Lavabo, Musluk, Batarya, vs ) Takılmamış Olduğu, 10.)Elektrik Tesisatı İle İlgili Armatürlerin Takılmamış Olduğu, 11.)Salon ve Oda Tabanlarının Kaplamalarının Yapılmamış Olduğu, 12.)Bütün İç Hacimlerin Boyalarının Yapılmamış Olduğu, 13.)B.Bloğun Merdiven, Sahanlık, Rıht ve Basamakların Kaplamalarının Yapılmamış Olduğu, 14.)Merdiven Korkuluğunun Yapılmamış Olduğu, 15.)Asansörün Yapılmamış Olduğu, 2 nolu bağımsız bölümün hali hazırda TAMAMLANMAMIŞ durumda olduğu tespit edildi. 2 Nolu Bağımsız Bölümün Yaklaşık % 70 Lik Kısmı Bitirilmiş, Diğer Kısımları ( % 30 Luk Kısmı ) BİTİRİLMEMİŞTİR .Keşif Esnasında Vizyon Sitesi İnşaatlarında Çalışma ve Faaliyetin Olmadığı Görüldü. Vizyon Sitesi, İnşaat Alanındaki, Kapalı Oto Park ve Yüzme Havuzu İnşaatının TAMAMLANMAMIŞ Olduğu BEKLEMEKTE Olduğu Görüldü. Tapuda 5191m2 Lik Arsada 132 / 5191 Arsa Paylı Kat İrtifaklı( Tapu Kaydına Göre B.Blokta 1.Bodrum Kat + Zemin Katta ) 2 nolu bağımsız bölüm DEPOLU MESKEN olarak tescillidir.
Adresi : Antalya İli Konyaaltı İlçesi Molla Yusuf Mah.1451 Sok. Vizyon Sitesi(NATAMAM) B. Blok apartmanı
Yüzölçümü : 5.191 m2 (Ana Taşınmazın Tamamı)
Arsa Payı : 132/5191
İmar Durumu :Dosya İçinde Bulunan Antalya Konyaaltı Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 28.10.2016 Tarih ve 3277 / 9963 Sayılı Cevabi Yazısında ; Antalya İli, Konyaaltı İlçesiMolla Yusuf Mahallesi, 20228Ada, 8 nolu parsel, 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar PlanındaAyrık Nizam, 4 Kat, TAKS = 0.20 / KAKS = 0.80 Emsalli, Konut, Turizm, Günü Birlik Tercihli Kullanım Alanında Kalmaktadır. Denilmektedir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 14. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı 1. Kat Hukuk Bloğu MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11265 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR