BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00865104
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 21.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2888 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 14:55
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:55
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2016/2888 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Tapu kaydı:Bursaili, Nilüfer ilçesi,Fethiye mah., 1842 ada, 3 parselde yer alan 3.770,00 m2 sahalı arsa üzerine kat mülkiyeti kurulmuş üç bloka havi iki dükkan otuz altı daireli betonarme apartman niteliğindeki taşınmazda A blok 1. katta 1/38 arsa paylı 4 nolu meskenin tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu anlaşılmaktadır.
İmar Durumu : Bursa ili, Nilüfer ilçesi, İhsaniye mah., 1842 ada, 3 nolu parselin1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam E:1,00 olan4 katlı (h:12,50 mt)konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır. Parselin doğu kısmından yüksek gerilim hattı geçmektedir.
Mahalli Durum :Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Fethiye Mah. Ferman Sokak No:6 adresinde yer alan No:6 adresindeA blok 1. Katta 4 nolu meskendir. Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş beş katlı üç adet bina vardır.Her katta üç adet daire vardır.Parselin çevresi ihata duvarları ile çevrilidir. Bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Bahçenin bir kısmı otopark olarak kullanılmaktadır.Bina kombi kaloriferli ve asansörlüdür. Bina ortalama 25 yaşındadır. A blok 4 nolu mesken asansörün yanındadır. Bahçeden 6 mt yüksektedir.Hali hazırda kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Salon, üç adet oda, mutfak, antre, banyo ve tuvalet ile iki balkondanoluşmaktadır.Dairenet 100 m2, brüt 120 m2 alanındadır. Salon ve odalar masif parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Daire kapısı ahşap tablalı, iç kapılar ahşap kaplama, Pencereler pvc den, kapılar ahşaptan yapılmıştır. Duvarlarda kartonpiyer vardır. Banyoda duşa kabin ve dolaplı lavabo , klozet vardır.
Taşınmazın cephe aldığı üç yol 10 mt genişliğindedir. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı vardır.
Arsa Payı : 1/38
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyanlar hanesinde 29.03.1995 tarihi itibarıyla Türkiye Elektrik Kurumu lehine 958,35 m2 sahada irtifak hakkı olduğuna dair şerh bulunmaktadır.
Ayrıca belediye Gelirleri Kanununa göre kısıtlı olduğu şerhi vardır.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir

.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2888 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR